20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні»

Відповідно до наказу Кабінету Міністрів до Дня Героїв Небесної Сотні в навчальних закладах, військових частинах, закладах культури мають відбутися наукові, науково-практичні конференції, круглі столи, семінари, тематичні інформаційні, навчально-виховні, культурно-мистецькі та інші заходи з вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини.

Почуття гідності та честі, право на самовизначення є головними цінностями українців. Ці риси об’єднують наших героїв — борців за свободу та незалежність України різних часів: Української революції 1917-1921 років, Холодного Яру і повстанців 1920-1930-х, Української повстанської армії, учасників дисидентського руху, Революції на граніті, Помаранчевої революції, Революції Гідності.

Сьогодні, в умовах повномасштабної війни, маємо частіше згадувати доленосні події нашої нації. Герої Небесної Сотні стали символом героїзму, сили волі та відданості ідеалам свободи та демократії. Їхня жертва вшановується не лише в Україні, але й у всьому світі як акт величної самопожертви та бажання побудувати краще майбутнє. Пам'ять про Небесну Сотню ніколи не втратить свого значення і завжди буде нагадувати про важливість боротьби за свої права та свободу.

опубліковано: