Теорія:

Кожен організм, який ми бачимо в навколишній дійсності, в біології визначається як особина.
Особина (чи індивід) є основною одиницею різних форм життя (рослин, тварин, грибів).
Приклад:
Дуб, що росте в парку.
Кожної особини характерні свої індивідуальні особливості. Тим не менш особини можуть бути схожі один на одного, наприклад, всі кішки. Їх ніколи не можна переплутати, наприклад, з собаками. Вони відрізняються, тому що належать до різних видів.
Вид — це група особин, що мають подібну будову, які здатні схрещуватися між собою, забезпечуючи плодюче потомство.
2.pngОсоба (індивід): собака Роко
arrow-11-512.png
woof_2761440b.jpg
Вид: собака домашня
pp.pngОсоба (індивід): кульбаба
arrow-11-512.png
ppp.png
Вид: кульбаба лікарська
 
Багато видів, подібні способом життя, харчуванням та середовищем існування, можна об'єднувати у більш великі групи.
Необхідність об'єднання живих істот в різні групи або їх систематизація з'явилася ще в давнину. Так з'явилася біологічна наука — систематика. Її засновником є шведський природодослідник Карл Лінней.
 
У різні періоди часу різні вчені підрозділяли живих істот по-різному. В даний час виділяють 4 царства живих організмів: Тварини, Рослини, Гриби, Бактерії.
Царство — дуже велика група організмів, що володіють подібними ознаками будови, харчування і життя в природі.
 
царства.png
 
В даному курсі ми будемо вивчати царства: Рослини, Бактерії, Гриби. З цих трьох царств живої природи саме велике і різноманітне — царство Рослини. Воно включає близько 350 тис. видів, тоді як грибів до теперішнього часу відомо близько 100 тис. видів, а бактерій близько 20 тис. видів.
Бактерії і гриби були виділені в окремі царства тільки у ХХ столітті, коли були виявлені їх значні відмінності від рослин.
 
Рослини в даний час — це основа життя всього органічного світу. Саме рослини створюють умови для існування всього живого на Землі. Живі рослини та їх віджилі і опале частини — листя, плоди, гілки, стовбури — дають поживу тваринам, грибам і бактеріям.
Також велике значення в природі бактерій і грибів — багато з них перетворюють рослинні та інші органічні залишки в перегній, який знову використовується рослинами.
 
Розуміючи величезне значення живих організмів, ми повинні дбайливо ставитися до них, щоб зберегти на Землі все їх різноманіття і багатство. Для цього кожній людині необхідно добре знати біологію.
 
Джерела: