Теорія:

Провідна тканина
Провідна тканина складається з живих або мертвих видовжених клітин, які мають вигляд трубок.
В стеблі і листках рослин розташовані пучки провідної тканини. У провідної тканини виділяють судини і ситовидные трубки.
Судини — послідовно з'єднані мертві порожні клітини, поперечні перегородки між якими зникають. По судинах вода і розчинені в ній мінеральні речовини з коренів надходять у стебло й листя.
 
Ситовидні трубки — видовжені без'ядерні живі клітини, послідовно з'єднані між собою. По них органічні речовини з листя (де вони утворилися) переміщуються до інших органів рослини. 
древесина.bmp
 
 
 
На спилі стовбура дерева, серед інших верств, можна виділити \(2\) шару, по яких переміщаються речовини: деревина і луб.
 
До складу деревини входять судини, по яких водаі мінеральні речовини з грунту піднімаютьсявгору.
  
До складу лубу входять ситовидные трубки, по яких органічні речовини переміщуються з листків (де вони утворюються) вниз.
nelkes.png
s.png
Якщо помістити білі квіти гвоздики в посудини з розчинами харчових барвників, то вода з барвниками з провідної тканини стебла піднімається вгору і забарвлює квіти у відповідний барвнику колір.
 
Ти теж можеш провести цей експеримент в домашніх умовах, купивши харчовий барвник в найближчому супермаркеті. Замість гвоздик можеш взяти будь-які інші білі квіти.
Навесні березовий сік з накопиченими запасами цукру починає надходити з провідної тканини (деревині) з коренів вгору. Це використовують люди, які свердлять отвір у стовбурі берези, поміщають в нього трубку і отримують березовий сік.
 
Утворюівльна тканина
Утворювальна тканина знаходиться у всіх зростаючих частинах рослини.
 
обр. ткань.bmp
 
Вона складається з дрібних клітин, що мають тонку оболонку і відносно велике ядро, які безперервно діляться. З клітин освітньої тканини формуються інші тканини рослини.
 
t.png     merystem-apikalny1.png
 
Розглядаючи під мікроскопом верхівку або кінчик кореня рослин, можна побачити крихітні, щільно розташовані клітини освітньої тканини.