Теорія:

Вода і мінеральні солі надходять у рослину в основному через корені з грунту. Цей процес називається мінеральне живлення. У цьому процесі особливо важливу роль відіграють кореневі волоски в зоні всмоктування. Ось чому грунтове живлення ще називають кореневим харчуванням. Кореневе живлення забезпечує надходження в рослину води і мінеральних солей.
Рослина здатна регулювати надходження мінеральних речовин: через клітини внутрішнього шару кори кореня можуть проникати тільки ті речовини, які необхідні рослині в даний період життя.
 
Найбільше рослині потрібні азот, калій і фосфор. Якщо рослина не отримує хоча б одну з потрібних речовин, то його процеси життєдіяльності різко порушуються.
Наприклад, з'ясовано, що при нестачі азоту гальмується ріст рослин, формуються дрібні листя. Недолік калію уповільнює процеси поділу і розтягнення клітин, викликає загибель кінчика кореня. Нестача фосфору уповільнює обмін речовин.
 
Інші мінеральні речовини потрібні в невеликих кількостях, але також важливі для рослини.
Наприклад, при нестачі магнію порушується утворення хлоропластів та хлорофілу. Нестача сірки знижує фотосинтез.
 
 
plants.png
 
Надлишок інших речовин не замінює відсутніх. Це відбувається тому, що поживні речовини виконують в рослинах різні функції. Наприклад, з'ясовано, що речовини, що містять азот, сприяють зростанню рослин, що містять фосфор — швидкому дозріванню плодів, а містять калій — швидкому відтоку органічних речовин з листків до коренів.
 
Джерела: