Теорія:

 
Дихання — складний процес, що протікає в клітинах живого організму. В ході цього процесу під дією кисню відбувається розпад органічних речовин на вуглекислий газ і воду. При цьому виділяється енергія, яка використовується рослиною для процесів життєдіяльності.

Як протікає процес дихання

Рослини, як і всі живі організми дихають.
При цьому вони поглинають атмосферний кисень, а також використовують той кисень, який утворюється у них в процесі фотосинтезу і є в міжклітинниках.
 
Дихають рослини і вдень, і вночі.
Вдень
більша частина атмосферного кисню надходить до рослини через продихи листків і молодих пагонів, шкірку молодих коренів, а також чечевички стебел.
Вночі
майже у всіх рослин продихи закриті і рослини для дихання використовують, в основному, кисень, що утворився при фотосинтезі і накопичений в міжклітинниках. За межклетникам кисень проникає у всі живі клітини рослин.
pic118.png
При диханні складні органічні речовини розпадаються на більш прості, з яких вони утворилися, — воду і вуглекислий газ.
Аенергія сонячного світла, яка була запасена рослинами в процесі фотосинтезу при утворенні органічних речовин, звільняється. Рослина використовує її на ріст, розмноження і інші процеси життєдіяльності.
Вуглекислий газ видаляється з організму через продихи, чечевички, або через всю поверхню клітин молодих коренів.
pic77.png
 
Зверни увагу!
Дихання рослин — процес протилежний фотосинтезу. Дихання — неодмінна умова життя рослин. Рослини отримують енергію в процесі дихання.
Джерела: