Теорія:

Вегетативне розмноження квіткових рослин широко поширена в природі, але ще частіше його використовує людина при розмноженні сільськогосподарських та декоративних рослин.
Найчастіше рослини розмножуються вегетативно живцями.
Живець — це відрізок будь-якого вегетативного органу.
Розмноження стебловими живцями
Стебловими живцями (відрізок втечі з кількома нирками) розмножують багато дерева і чагарники (тополю, вербу, смородину, троянди), а також багаторічні декоративні (флокси) і кімнатні рослини (бальзамін, колеус, пеларгонії та ін).

image-it10_8.png
 
Для цього навесні, до розпускання бруньок, однорічні здерев'янілі живці довжиною 25-30 см садять в добре підготовлений грунт. До осені на живцях зростуть придаткові коріння. Тоді живці викопують і висаджують на постійне місце.
Розмноження кореневими живцями
Для розмноження рослин, у яких на коренях можуть формуватися придаткові нирки, використовують кореневі живці (відрізок кореня завдовжки 15-25 см). Кореневими живцями розмножують садову малину, шипшина, деякі сорти яблунь і декоративних рослин.

image-it10_7.png
 
На посаджене в грунт кореневому черешку з придаткових бруньок розвиваються надземні пагони, від яких підстав відростають додаткові корені. Розвивається нове, самостійно існуюче рослина.
Розмноження кореневими нащадками
У таких рослин як осика, горобина, тополя, бузок, вишня, малина, осот, іван-чай з придаткових бруньок на коренях виростають пагони — кореневі нащадки. Ці рослини називають корнеотпрысковыми.
 
image-it10_10.png
 
З часом у корнеотприскових багаторічників старі ділянки коренів руйнуються, і нащадки стають самостійними рослинами.
 
Розмноження листовими живцями
Деякі види кімнатних рослин — бегонію-рекс, сансевьеру, сенполію (узамбарскую фіалку) розмножують листовими живцями. Листя садять у вологий пісок, і на них розвиваються придаткові нирки і придаткові корені. У природі листям розмножується сердечник луговий.
 
image-it10_1.png
Джерела: