Теорія:

У садівництві щеплення застосовують з давніх часів. Плодові дерева — яблуні, груші, сливи, вишні — часто розмножують щепленням. Нирку-вічко або живець культурного рослини зрощують зі стеблом дичка. Дичок — молоде рослина, вирощена з насіння плодового дерева. Коренева система дичка володіє більшою потужністю, невибагливістю до грунту, морозостійкістю й іншими якостями, яких немає у щепленого культурної рослини. Вічко або живець культурного рослини, взятого для щеплення, називається прищепою, а дичок, до якого прищеплюють, — підщепою.
Щеплення живцем
Щеплення черешком роблять навесні, поки не рушили в зростання нирки.
Зрізаний з культурної рослини держак з'єднують з стеблової частиною підщепи. Місце щеплення туго обв'язують, а зріз пенька замазують садовим варом. Якщо щеплення зроблене правильно, відбудеться зрощення підщепи з прищепою і нирки прищепи почнуть розпускатися.
 
6-43_Privivka.jpg
Щеплення брунькою (очком) — окулірування
Щеплення брунькою виробляють у другій половині літа.
Для щеплення брунькою біля основи стовбура дички-підщепи гострим ножем роблять надріз кори у вигляді букви Т і відокремлюють кору дичка від деревини.
 
З культурного плодового дерева зрізають однорічний пагін. З нього видаляють листові пластинки, залишаючи тільки черешки. Потім з втечі культурного сорту зрізають добре розвинулася нирку з тонким шаром деревини довжиною 2-2,5 см і вставляють її під кору дичка в надріз. Місце щеплення туго обв'язують, так, щоб сама нирка залишалася вільною від обв'язки.
Privivka.png
 
Якщо щеплення зроблене правильно, через 2-3 тижні підщепа зростеться з прищепою, а навесні наступного року з прищепленої бруньки розвивається пагін. Після цього треба зрізати стебло вище місця щеплення. Через 2-3 роки втеча перетвориться у деревце культурного сорту.
Джерела: