Теорія:

Розмноження бактерій
Як і інші одноклітинні організми, бактерії розмножуються поділом. Кожна бактерія ділиться на дві дочірні, які швидко ростуть і знову діляться. При сприятливих умовах поділ клітин у багатьох бактерій може відбуватися через кожні 20-30 хв.
При такому швидкому розмноженні одна бактерія могла б дати за добу (за умови виживання всіх з'являються особин) потомство загальною масою в 1 800 000 кг, а потомство однієї бактерії за 5 діб здатне було б заповнити всі моря і океани на Землі!
 
размножение бактерий.png
 
Проте в природі цього не відбувається, так як більшість бактерій швидко гине під дією сонячного проміння, при висушуванні, нестачі їжі, нагріванні до 65-100 °С, під дією дезінфікуючих речовин і т. д.

Утворення спор
В несприятливих умовах (при нестачі їжі, вологи, різких змінах температури) цитоплазма бактеріальної клітини, стискаючись, відходить від материнської оболонки, заокруглюється і утворює всередині неї на своїй поверхні нову, більш щільну оболонку. Таку бактеріальну клітину називають спорв (від грецького слова «спора» — насіння).
 
14.png
 
Спори деяких бактерій зберігаються дуже довго в самих несприятливих умовах. Вони витримують висушування, спеку і мороз, не відразу гинуть навіть в киплячій воді. Спори легко розносяться вітром, водою і т. д. Їх багато в повітрі та ґрунті. У сприятливих умовах спора проростає і стає життєдіяльною бактерією.
 
Зверни увагу!
Спори бактерій — це пристосування до виживання в несприятливих умовах.
 
Джерела: