Теорія:

Бактерії— відносно просто влаштовані мікроскопічні одноклітинні організми.
  
Бактерії — найдавніша група організмів з нині існуючих на Землі. Перші бактерії з'явилися, ймовірно, більше 3,5 млрд років тому і протягом майже мільярда років були єдиними живими істотами на нашій планеті.
Поширення бактерій
Бактерії виявлені скрізь: у краплі навіть самої чистої джерельної води, в крупинках грунту, в повітрі, на скелях, пісках пустель, на дні океану і навіть у видобутої з величезних глибин нафти.
Вони живуть в льодах Антарктиди при температурі -83 °С і в гарячих джерелах, температура яких досягає 85-90 °С.
В 1 г грунту може містити сотні мільйонів бактерій.
Мешкають вони на рослинах, плодах, у різних тварин і у людини в кишечнику, ротової порожнини, кінцівках, на поверхні тіла.
 
Умови життя бактерій
Бактерії дуже витривалі і пристосовані до різних умов існування. Одним з них необхідний кисень повітря, інші в ньому не потребують і здатні жити в безкисневому середовищі.
Бактерії переносять висушування, сильні холоди, нагрівання, не втрачаючи при цьому життєздатності. А суперечки бактерій витримують навіть тривале кип'ятіння і дуже тривалий проморожування.

Форма бактерій
В залежності від форми клітини бактерії розрізняють:
кулясті поодинокі — коки,
складені в ланцюжок коки — стрептококи,
грона коків (зразок виноградної грона) — стафілококи,
дві округлі бактерії, укладені в одній слизової капсулі, — диплококи,
паличкоподібні — бацили,
спіралеподібні — спирили,
у вигляді коми — вібріони та ін.
 
 
pic306.png
 
Часто бактерії утворюють скупчення у вигляді довгих вигнутих ланцюжків, груп і плівок. Деякі бактерії мають один або кілька джгутиків. Серед бактерій є рухомі і нерухомі форми. Рухливі пересуваються за рахунок хвилеподібних скорочень або за допомогою джгутиків.
Більшість бактерій безбарвно. Тільки деякі забарвлені у фіолетовий або зелений колір.
 
Джерела: