Теорія:

Творення спор
 
В трубочках або на пластинках капелюшки утворюються особливі клітини — спори, за допомогою яких гриби розмножуються. Дозрілі дрібні і легкі спори висипаються, їх підхоплює і розносить вітер. Розносять їх комахи і слимаки, а також білки і зайці, поїдають гриби. Спори не перетравлюються в травних органах цих тварин і викидаються назовні разом з послідом.
 
2231453f.jpg

У вологій, багатою перегноєм ґрунті проростають спори грибів, з них розвиваються нитки грибниці. Грибниця, що виникає з однієї суперечки, може утворювати нові плодові тіла лише в рідкісних випадках. У більшості видів грибів плодові тіла розвиваються на грибницах, утворених злитими клітинами ниток, що беруть початок від різних спір. Тому клітини такий грибниці двоядерні. Грибниця росте повільно, лише нагромадивши запаси поживних речовин, вона утворює плодові тіла.
 
Симбіоз грибів і рослин

Грибники знають, що підберезники найчастіше можна зустріти в березняку, білі гриби — поблизу беріз, сосен, ялин і дубів, рижики — в соснових і ялинових лісах, підосичники — в осичниках. Це пояснюється тим, що між певними видами дерев і грибів встановлюється тісний зв'язок, корисна як одному, так і іншому організму, тобто симбіоз.
микориза.png
 
Нитки грибниці щільно обплітають корінь дерева і навіть проникають усередину його, утворюючи грибокорень, або мікоризу.
Грибниця поглинає з ґрунту воду і розчинені в ній мінеральні речовини, які надходять через неї в коріння дерев.
Від дерева гриб отримує органічні речовини, необхідні їй для харчування та утворення плодових тіл з коріння дерев.
 
Джерела: