Творення спор
 
У трубочках або на пластинках капелюшка утворюються особливі клітини — спори, за допомогою яких гриби розмножуються. Дозрілі дрібні і легкі спори висипаються, їх підхоплює і розносить вітер. Розносять їх комахи і слимаки, а також білки і зайці, коли поїдають гриби. Спори не перетравлюються у травних органах цих тварин і викидаються назовні разом із послідом.
 
2231453f.jpg

У вологому, багатому перегноєм ґрунті проростають спори грибів, з них розвиваються нитки грибниці. Грибниця, що виникає з однієї спори, може утворювати нові плодові тіла лише в рідкісних випадках. У більшості видів грибів плодові тіла розвиваються на грибницях, утворених злитими клітинами ниток, що беруть початок від різних спор. Тому клітини такої грибниці двоядерні. Грибниця росте повільно, лише при накопиченні запасу поживних речовин, вона утворює плодові тіла.
Симбіоз грибів і рослин
Грибники знають, що підберезники найчастіше можна зустріти в березняку, білі гриби — поблизу беріз, сосен, ялин і дубів, рижики — в соснових і смерекових лісах, підосичники — в осичниках. Це пояснюється тим, що між певними видами дерев і грибів встановлюється тісний зв'язок, корисний як одному, так і іншому організму, тобто симбіоз.
микориза.png
 
Нитки грибниці щільно обплітають корінь дерева і навіть проникають до його середини, при цьому утворюється грибокорень, або мікориза.
Грибниця поглинає з ґрунту воду і розчинені в ній мінеральні речовини, які надходять через неї до коріння дерев.
Від дерева гриб отримує органічні речовини, необхідні йому для харчування та утворення плодових тіл із коріння дерев.