Теорія:

Розглянемо сосну звичайну в якості типового представника голонасінних рослин. 
 
204608_916393f6.png
 
Сосни світлолюбні і не переносять затінення. У сухих соснових лісах (борах) завжди світло. Сосна невибаглива. Вона має потужну кореневу систему з сильними бічними корінням і здатна вкорінюватися і рости на піщаних дюнах і схилах, на болотах і навіть на голих скелях.
Листом сосни є хвоїнка. Хвоїнки розташовані по дві разом на коротеньких пагонах. Хвоя у дерева змінюється поступово. Хвоїнки живуть 2-3 роки, а потім опадають разом з коротким втечею.
Через невелику поверхня хвої випаровується невелика кількість води, тому сосни є посухостійкими рослинами.
 
23996.Pinus2.png
 
Навесні на верхніх гілках сосни утворюється два типи шишок. Чоловічі шишки (4) ростуть тісними групами в нижній частині нових пагонів. Жіночі шишки (1) утворюються на верхівках гілок, вони поодинокі і мають червонуватий колір. Жіночі шишки ростуть і древеснеют. Спочатку вони стають зеленими, потім — коричневими.
 
Учоловічих шишках розвивається пилок. У кожної частинки пилку (2) є два повітряні бульбашки, які допомагають їй утримуватися в повітрі. Коли пилок дозріває, вона переноситься вітром на жіночі шишки. Серед лусочок жіночих шишок знаходяться сім'язачатки. Коли пилок потрапляє на семязачаток, то відбувається запилення. Жіночі шишки змінюють колір, стають зеленими і опускаються вниз.
 
Наступної весни відбувається запліднення, і серед лусочок шишки починають рости насіння. Насіння дозрівають і зберігаються в шишках до наступної весни. Тільки на третій рік насіння висипається. У кожного сім'я є крило(3), щоб вітер міг його забрати якомога далі. Потрапивши в сприятливі умови, насіння проростає.
 
При сприятливих умовах сосни досягають 30-40 м у висоту і живуть до 350-400 років.
Деревина сосни використовується для виробництва меблів, паперу та фанери. З соснової смоли отримують медикаменти та парфумерні товари.