Теорія:

Водорості — найстаріші рослини на Землі. Водорості належать до нижчих рослин, вони не мають ні коренів, ні стебел, ні листя. Серед водоростей є одноклітинні і багатоклітинні рослини. Водорості розмножуються простим поділом клітин або спорами.
 
Одноклітинні водорості
 
Зелені водорості
мешкають в солоної і прісної воді, на суші, на поверхні дерев, каменів або будівель, у вологих, затінених місцях. Найпростіші зелені водорості — одноклітинні.
 
Під час «цвітіння» дрібних калюж або водойм вода має смарагдовий відтінок. У краплі такої води під мікроскопом добре видно безліч різних одноклітинних зелених водоростей. Найчастіше зустрічається одноклітинна водорость хламідомонада (в перекладі з грецької — «найпростіший організм, покритий одягом» — оболонкою).

Хламідомонада— одноклітинна зелена водорість грушоподібної форми.
Вона рухається у воді за допомогою двох джгутиків, що перебувають на передньому, більш вузькому кінці клітини.
Зовні хламідомонада покрита прозорою оболонкою, під якою розташовані цитоплазма з ядром,червоне «вічко» (світлочутлива тільце червоного кольору), велика вакуоль, заповнена клітинним соком, і дві маленькі пульсуючі вакуолі. Хлорофіл, що міститься в хроматофорі, надає зелену забарвлення всій клітині.
 
Хлорела — ще одна одноклітинна зелена водорість, яка широко поширена в прісних водоймах і на вологих грунтах.
Її дрібні кулясті клітини видно тільки з допомогою мікроскопа. Зовні клітина хлорели вкрита оболонкою, під якою знаходиться цитоплазма з ядром, а в цитоплазмі — зелений хроматофор.
 
59.png
Джерела: