Теорія:

Міст — це створений з міцного матеріалу перехід через поглиблення на поверхні землі, наприклад, через річку, канаву або ущелину.
Міст використовують для того, щоб подолати ці перешкоди пішки або на транспорті. Міст може мати різні конструкції - за матеріалом виготовлення або за складністю, починаючи від найпростішої дошки або колоди, перекинутої через перешкоду, до найскладніших інженерно-технічних споруд, виконаних з композитних матеріалів..
 
most.jpg
Міст «Золоті ворота» у Сан-Франциско, США
 
При створенні конструкції моста необхідно враховувати, як по конструкції розподіляються сили, що діють на міст. Для того, щоб міст був стабільний, необхідно, щоб всі докладені до нього сили знаходились би у рівновазі.
Основні види мостів
 
vienkāršs-tilts.pngvienkāršs-tilts-piemērs-skice.png
 
Це найпростіший вид моста, що складається з двох або декількох опор, на які покладена балка, настил, пластина або інша більш складна конструкція. Це - один з найбільш стародавніх видів мостів.
arkas-tilts.png
arkas-tilts-piemērs.png
 
 
 
Другий найдавніший вид мостів - це міст, який спирається на арки.
Сила, яка діє на проліт мосту, розділяється в опорі на дві частини, в кожній з яких вона перенаправляється по колу в сторону підстави опори.
 
konsole.png
konsoles-piemērs.png
 
У консольному мості використовується спеціальна конструкція, в якій на два опорних прольота укладається третій з тим, щоб зменшити навантаження на опори.
 
 
iekaramais-tilts.png
iekaramais-tilts-piemērs.png
 
Підвісний міст або вантовий міст Використовуються також конструкції, в яких дорожнє полотно підтримується системою прямолінійних канатів, закріплених безпосередньо на пілонах. Такі мости називаються вантовими.
 
Троси перерозподіляють навантаження з прольотів моста на опорні башти, а ті в свою чергу, перенаправляють її в сторону основи, до землі. 
Приклад:
Зображений вище на фотографії міст «Золоті ворота» є підвісним або вантовим містом.
Кожному виду мостів відповідають кілька можливих конструкцій, які визначають зовнішню форму частин і елементів мосту, їх будову і дію.
Приклади конструкцій моста найпростішого виду
prata.png 
конструкція Прата
 
vorena.png
конструкція Уоррена (Warren)
 
 
k-dizaina.png
конструкція K-дизайну (K-truss)
 
baltimora.png
конструкція Балтимора (Baltimore)