Теорія:

ArchBathNBC3.jpg
Вже за життя Архімеда навколо його імені створювалися легенди, приводом для яких служили його вражаючі винаходи, які робили приголомшуюче дію на сучасників. Існує легенда про те, як Архімед прийшов до відкриття, що виштовхує сила дорівнює вазі рідини в об'ємі тіла.
 
Цар Гиерон, що жив \(250  \)років до н.е. доручив йому перевірити чесність майстра, який виготовив золоту корону.
 
Хоча корона важила стільки, скільки було відпущено на неї золота, цар запідозрив, що вона виготовлена ​​зі сплаву золота з іншими, більш дешевими металами. Архімеда було доручено дізнатися, не ламаючи корони, чи є в ній домішка.
 
Достовірно невідомо, яким методом користувався Архімед, але існує така легенда.
 
Спочатку Архімед визначив, що шматок чистого золота в \(19,3\) рази важче такого ж обсягу води. Виходить, що щільність золота в \(19,3\) рази більше щільності води.Архімеду треба було знайти щільність речовини корони. Якщо ця щільність виявилася б більше щільності води не в \(19,3 \)рази, а в менше число разів, значить, корона була виготовлена ​​не з чистого золота.
 
Зважити корону було легко, але як знайти її обсяг, адже корона була дуже складної форми. Багато днів мучила Архімеда це завдання. І ось одного разу, перебуваючи в лазні, він занурився в наповнену водою ванну, і його раптово осяяла думка, що дала вирішення завдання.
 
Радісний і збуджений своїм відкриттям, Архімед вигукнув: «Еврика! Еврика! », Що означає:« Знайшов! Знайшов! »
 
Архімед зважив корону спочатку в повітрі, потім у воді. За різницею у вазі він розрахував виштовхуючу силу, рівну вазі води в об'ємі корони. Визначивши потім обсяг корони, він зміг обчислити її щільність, а, знаючи щільність, відповісти на питання царя: чи немає домішок дешевих металів в золотій короні? Щільність речовини корони виявилася менше щільності чистого золота. Тим самим майстер був викритий в обмані.
 
Завдання про золотій короні спонукала Архімеда зайнятися питанням про плавання тіл. В результаті з'явилося чудове твір «Про плаваючі тіла», яке дійшло до нас.
 
У цьому творі Архімедом сформульовано:
 
Тіла, які важче рідини, будучи опущені в неї, занурюються все глибше, поки не досягають дна, і, перебуваючи в рідині, втрачають у своїй вазі стільки, скільки важить рідина, узята в обсязі тел.