Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Оборотні і необоротні хімічні процеси Представлено теоретичні відомості про оборотні і необоротні хімічні процеси.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Визначення оборотніх реакцій 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно обрати правильне визначення оборотніх реакцій.
2. Умови необоротності хімічних реакцій 1 вид - рецептивний легке 1Б. Із запропонованих варіантів потрібно обрати умови необоротності хімічних реакцій.
3. Визначення оборотніх і необоротніх реакцій 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно обрати правильне визначення оборотніх або необоротніх реакцій.
4. Обери рівняння оборотніх реакцій 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Із запропонованих варіантів потрібно обрати рівняння оборотніх реакцій.
5. Обери рівняння необоротніх реакцій 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Із запропонованих варіантів потрібно обрати рівняння необоротніх реакцій.
6. Рівняння необоротніх реакцій з утворенням осаду 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Із запропонованих варіантів потрібно обрати рівняння необоротніх реакцій, в результаті яких утворюється осад.
7. Рівняння необоротніх реакцій з утворенням малодисоційованої речовини 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Із запропонованих варіантів потрібно обрати рівняння необоротніх реакцій, в результаті яких утворюється малодисоційована речовина.
8. Взаємодія одноосновної кислоти з металом 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно дописати хімічну реакцію взаємодії одноосновної кислоти з металом, та вказати тип цієї реакції.
9. Взаємодія ортофосфатної кислоти з металом 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Необхідно дописати хімічну реакцію взаємодії металу з ортофосфатною кислотою, та зазначити тип цього хімічного процесу.
10. Взаємодія оксиду з двоосновною кислотою 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Необхідно встановити формулу солі, яка утворюється при взаємодії основного оксиду з кислотою, та зазначити тип хімічного процесу.
11. Маса солі при взаємодії метала і кислоти 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно обчислити масу солі, яка утвориться в результаті хімічної реакції, та зазначити тип цієї хімічної реакції.
12. Об'єм водню при взаємодії алюмінію і кислоти 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Необхідно обчислити об'єм водню, який виділиться при взаємодії алюмінію вказаної маси з кислотою, та визначити тип цього хімічного процесу.
13. Розклад основ при нагріванні 2 вид - інтерпретація середнє 5Б. Необхідно розставити коефіцієнти у хімічній реакції розкладу основ при нагріванні, та вказати чи є цей процес оборотним.
14. Маса кислотного оксиду, що вступить у реакцію 3 вид - аналіз середнє 3Б. Необхідно розрахувати масу кислотного оксиду, що вступить у реакцію з водою, вказаної маси та зазначити, чи цей процес є оборотним.
15. Реакція нейтралізації 2 вид - інтерпретація середнє 7Б. Необхідно розставити коефіцієнти в реакції взаємодії основи і кислоти, вказати кількість солі, що утвориться в результаті реакції, та зазначити оборотність процесу.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Взаємодія двоосновної кислоти з металом Інший середнє 2Б. Необхідно дописати хімічну реакцію взаємодії двоосновної кислоти з металом та вказати тип цього хімічного процесу.
2. Взаємодія ортофосфатної кислоти з основним оксидом Інший середнє 4Б. Необхідно встановити формулу солі, яка утворюється при взаємодії ортофосфатної кислоти з основним оксидом та розставити коефіцієнти реакції.
3. Маса продукту взаємодії кислотного оксиду з водою Інший середнє 3Б. Необхідно розрахувати масу продукту реакції взаємодії кислотного оксиду з водою та зазначити, чи є цей процес оборотним.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Оборотні і необоротні хімічні процеси» 00:30:00 середнє 20Б. Призначений для самоперевірки учнями засвоєння ними основних понять теми. Учні повинні мати уявлення про оборотність хімічних процесів, проводити розрахунки за хімічними рівняннями.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Оборотні і необоротні хімічні процеси» 00:30:00 середнє 15Б. Призначений для самоперевірки учнями засвоєння основних понять теми «Оборотні і необоротні хімічні процеси». Учні повинні знати і вміти застосовувати знання про оборотність хімічних реакцій і умови, що визначають оборотність процесів.
2. Перевірна робота з теми «Оборотні і необоротні хімічні процеси» 00:45:00 середнє 10Б. Призначений для перевірки знань учнів та основних понять теми «Оборотні і необоротні хімічні процеси». Учні повинні знати фактори, що впливають на оборотність хімічних реакцій.