Теорія:

Ласкаво просимо на освітній сайт ЯКлас!
Знайомство з сайтом ЯКлас починається з головної сторінки.
 
На головній, першій, або стартовій сторінці нашого сайту можна бачити:
  1. Логотип ЯКлас ①
  2. Інформацію про користувача ②
  3. Шапку сайту ③
  4. Віджети головної сторінки ④
  5. Меню сайту ⑤
interfaceYAKlas.png
Логотип ЯКлас — повідомляє Вам, на якому сайті Ви зараз перебуваєте. Ви можете бачити наш фірмовий значок і назву. На якій сторінці сайту Ви б не заходилися, клацнувши по логотипу ЯКлас, Ви потрапите на головну сторінку сайту.
 
Інформація про користувача — це інформація про Вас, якщо Ви увійшли на сайт. Кожен користувач, що увійшов на сайт,  бачить в цьому блоці себе: своє фото профілю або «аватар», ім'я та прізвище, кількість набраних балів.
Якщо Ви ще не були прийняті на сайт або не є зареєстрованим користувачем, то замість цього блоку Ви побачите кнопки «Увійти на портал» і «Зареєструватися».
  • Якщо у Вас кілька профілів, то зайдіть той профіль, в якому збираєтесь працювати.
  • Якщо Ви хочете вийти зі свого облікового запису, натисніть на лінк «Вийти» прямо під інформацією про себе.
  • Якщо Ви хочете редагувати будь-яку інформацію про себе, то увійдіть у свій профіль, клацнувши на ім'я, прізвище або фотографію / «аватар».
Будь-який текст бірюзового/блакитного кольору на ЯКлас означає посилання та передбачає можливість здійснення дії: зазвичай, це перехід на будь-яку сторінку сайту.

interfaceHead.png
Шапка сайту — це актуальна інформація для користувача, що регулярно оновлюється. Тут містяться важливі повідомлення та підказки від Адміністрації ЯКлас, наприклад, повідомлення про нову функціональність сайту тощо.
Для кожної ролі на ЯКлас шапка сайту своя.
Віджети головної сторінки — це невеликі інформаційні тематичні блоки, розміщені на головній сторінці сайту ЯКлас. Віджети містять актуальні для користувача дані, наприклад, ТОП дня, Оновлення в розділі «Предмети», Новини сайту тощо. Віджети є й на інших сторінках ЯКлас.
На головній сторінці ЯКлас є наступні віджети:
 
1. Швидкий вхід в розділ «Перевірочні роботи».
 
checkingTask.png
  
2. Хто зараз вирішує завдання на сайті ЯКлас, тема й результат.
 
nowDoing.png

3. Хто зараз перебуває в «ТОПі» за кількістю балів, набраних за правильне рішення завдань.

topDay.png

4. Новини, розміщені на сайті ЯКлас, з якими Ви будете в курсі останніх подій.
 
News.png

5. Оновлення в розділі «Предмети». Цей розділ буде тримати Вас в курсі змін по Вашому предмету та класу, що відбулися останнім часом на сайті ЯКлас.

stuffUpdate.png

6. Статистика сайту ЯКлас за кількістю опублікованих на сайті «Завдань і тестів», кількістю «Активних шкіл» на сайті й кількістю «Зароблених балів» за правильно вирішені завдання.
 
statistic.png
Стрілка поруч із назвою віджета означає, що віджет можна розкрити та перейти до відповідного розділу сайту. Для цього потрібно клацнути по кольоровій смузі з назвою віджета.

 stuffUpdate.png
Меню сайту дає можливість навігації по розділах сайту.