Поняття про випадкову подію
У житті, науці, техніці доводиться мати справу з подіями реального світу, які інколи немождиво передбачити. Мабудь ви частенько й самі говорили: "це неможливо", "цього ніколи не буде", "це досить ймовірно". Ці, й подібні твердження найчастіше вживають коли мова йде про можливість здійснення певних подій. 
 
Первісним поняттям теорії ймовірності є поняття події.
Подія — це явище про яке можна сказати, що воно відбувається чи не відбувається, залежно від природи самої події.
Події на зразок: "при підкиданні монети випаде герб", "скільки зерен проросте", "парна кількість очок випаде при підкиданні грального кубика" — вважаються випадковими.
Випадкова подія — подія, яка за одних і тих самих умов може відбутися, а може і не відбутися.
Випадкові події є наслідками таких дій, які можна повторити багаторазово, приблизно в однакових умовах, і результати яких не можна передбачити однозначно.
Приклад:
Купівля виграшного лотерейного білету. Абонент, якому телефонуєш вже зайнятий. При пострілі з лука влучення у "десятку". З пеналу, в якому лежать олівці та ручки, навмання дістали олівець.
Вірогідна подія. Неможлива подія
Події, такі як: "після \(8\) березня настане \(9\) березня" та "за днем настане ніч" відбуваються закономірно.
Подію, яка за даних умов обов'язково відбудеться, називають вірогідною.
Подію, яка за даних умов не може відбутися, називають неможливою.
Наприклад ми маємо у скриньці \(3\) білих та \(3\) чорних кульки. З нього навмання дістали одну кульку. Які з подій \(A\), \(B\), \(C\), \(D\) можуть мати місце?
 
\(A\) — вийнята кулька біла,
\(B\) — вийнято кульку чорного кольору,
\(C\) — вийнята кулька зелена,
\(D\) — вийнято кульку?
 
Оскільки ми можемо дістати зі скриньки лише те, що в ній є, то можна стверджувати, що будь-який предмет, який навмання дістають — кулька. Отже, події \(A\) і \(B\) є випадковими (можуть відбутися або не відбутися), подія \(C\) — неможлива подія, а ось \(D\) — вірогідна подія (обов'язково відбудеться).
Джерела:
О. Істер. Математика. Підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах). Частина 2. — Київ. "Генеза".—2023.