Дифузія між рідиною та твердою речовиною
 
Процес можна побачити, якщо у воді розчинити кольорову кристалічну речовину. Наприклад, желе у воді, або мідний купорос у воді. Якщо взяти кілька кристаликів речовини і кинути у воду, то стане помітно як колір рівномірно і поступово поширюється по всьому об'єму води. 
 
Коли ми готуємо консервацію на зиму, то спостерігаємо як овочі просолюються у гарячій воді.
 
консервація.png
 
Дифузія між рідинами
 
Приготований бульйон буде смачніший якщо настоїться деякий час.
 
Процес випаровування, по своїй природі також є дифузією, оскільки частинки рідини переходять у газоподібний тсан і рівномірно розподіляються між частинками повітря.
 
Дифузія між рідиною та газом 
 
Життя у воді можливе, тому що у воді розчиняється кисень. 
 
Дифузія між твердими речовинами відбувається майже непомітно, тому що частинки у твердих речовинах щільно упаковані та рухаються дуже повільно. На дифузію між твердими речовинами іде багато часу і вона відбувається на мікрорівні.
 
Дифузія може мати і негативний вплив
 
Наприклад, забруднення атмосфери викидами токсичних речовин (газів, твердих речовин, випарів тощо).
 
авто.png
  Вихлопні гази забруднюють атмосферу
 
фабр.png
  Промисловість забруднює атмосферу
 
Якщо повітря сильно забруднене може виникати смог.
Смог (в перекладі з анг. «димовий туман») — це поєднання різних газів, часточок пилу, водяної пари, що зависають у повітрі. 
Смог сильно знижує видимість та може токсично впливати на здоров'я людини. 
 
смог.png
 
Взимку 1952 року Лондон огорнув сильний смог. У повітрі було багато промислових та технічних викидів, через опалення вугіллям. Смог огортав місто чотири дні, протягом яких постраждало багато людей. Це явище назвали Великим лондонським смогом.
Джерела:
1. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 5-го кл. заг. серед. освіти/ Дарія Біда, Тетяна Гільберг, Ярина Колісник. - Київ: Видавничий дім "Генеза", 2022. - 256 с. : іл..
2. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 5-го класу закл. заг. серед. освіти/ Л. Я. Мідак, Н. В. Фоменко, В. Я. Гайда, С. М. Подоляк, В. І. Кравець, І. В. Крацець, І. В. Олійник, В. П. Стахурська, З. М. Пушкар, С. В. Банах, Л. П. Козловська. - Тернопіль : Астон, 2022. - 272 с..
3. Картинки: www.canva.com