Учені вважають, що Сонячна система виникла приблизно \(4,5\) млрд.років тому із газу та пилу. До складу Сонячної системи входить \(8\) планет. У свою чергу вони поділяються на групи:
  • Планети земної групи;
  • Планети-гіганти.
Зверни увагу!
До планет земної групи входять: Меркурій, Венера, Земля, Марс.
До групи планет-гігантів входять: Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун.
Ще є загадкова планета Плутон. Вона не належить до жодної з груп. За хімічним складом він подібний до планет-гігантів, а за розмірами — до планет земної групи. Це дев'ята та найдальша планета від Сонця. Плутон обертається навколо власної осі так як Уран та Венера у зворотному напрямку.
 
Плутон2.png
 
Давай розпочнемо нашу космічну подорож по планетах. Почнемо з планет земної групи, або їх ще називають карликовими планетами.
І розпочнемо ми з найближчої планети до Сонця — Меркурій.
 
Меркурій найближча до Сонця планета і найменша в Сонячній системі.
Названа на честь давньоримського бога торгівлі. За виглядом він подібний до Місяця, за розмірами і масою також. На цій планеті, так само як  на Місяці, є гори й кратери. Оскільки ця планета розташована найближче до Сонця, то спостерігати за нею дуже важко, Меркурій ніби «купається» у сонячних променях. Його поверхня нагрівається вдень до \(+400°С\), вночі до \(-200°С\). Супутників у Меркурія не знайдено.
 
Меркурій.jpg
 
Наступна планета — найближча до нас сусідка. За яскравістю вона третя, після Сонця і Місяця. Це друга планета від СонцяВенера. Так її назвали на честь давньоримської богині кохання та краси. Побачити її можна навіть неозброєним оком. Венера з розміром трохи менша за Землю. Також її називають найгарячішою планетою, незважаючи на те, що вона знаходиться далі від Сонця, ніж Меркурій. Температура на її поверхні може сягати \(+460°С\). Це тому, що вона має густу атмосферу з вуглекислого газу. У Венери, так само як і в Меркурія, супутників не виявлено.
 
Венера.jpg
 
Третя планета від СонцяЗемля. Це єдина планета, на якій є життя. Її ще називають Блакитною, або Зеленою планетою. Вона є найбільшою планетою із земної групи. Назва «Земля» утворена від стародавнього слов'янського кореня «зем», що означав «низ», «ґрунт». Вона єдина має повітряну оболонку — атмосферу, яка захищає від радіоактивного випромінювання з космосу. Ти знаєш, що на Землі сприятливі умови для життя різноманітних живих організмів. Від Сонця наша планета отримує достатню кількість світла й тепла. Має природний супутник — Місяць.
 
Земля.jpg
 
Марсчетверта планета за віддаленістю від Сонця. Її назвали на честь давньоримського бога війни. Схожа на Землю, але холодніша і менша за розміром. Ще її називають «червоною планетою», через великий вміст заліза в ґрунті. Поверхня на планеті — це пустелі, долини, кратери, гори. На Марсі розташована найвища відома гора Сонячної системи — Олімп, висота \(27\ км\). Має два супутника.
 
Марс.jpg
Джерела:
https://sites.google.com/site/sonacnasssistema16/planeti-zemnoie-grupi
https://maximum.fm/sonyachna-sistema-spisok-roztashuvannya-harakteristiki-i-foto-planet_n167261