Сонце — це найближча до Землі зірка середньої величини.
Сонце сформувалось з хмари газу та пилі приблизно 5 мільярдів років тому.  Воно, як і усі зорі, — величезна розжарена газова куля.
 
sun-11582_1280.jpg
 
Сонце в цифрах
Температура на його поверхні становить: \( 6000°С\), а в центрі — \(15\ млн °С\).
Маса: у 750 разів більша маси всіх планет Сонячної системи разом.
Відстань від Землі до Сонця: приблизно \(150  млн  км\)
Діаметр: у \(400\) разів більший за діаметр Місяця (у \(109\) разів більший, ніж земний)
Світло від Сонця до Землі сягає за \(8,5\ хв\).
Нам здається, що Сонце має незначні розміри, тому що воно знаходиться далеко від Землі. Але насправді воно велетенське. Його промені не тільки освітлюють земну поверхню, але й нагрівають її.
 
sunset-2180346_1280.jpg
Сонце — основне природне джерело енергії та світла на Землі.
До нас доходить тільки маленька частина світла і тепла, але і цієї кількості хватає, щоб обігріти Землю. Якби Сонце не гріло і не світило, то Земля поринула б у темряву. Від холоду загинуло б усе живе. Тому завдяки Сонцю існує життя на Землі.
Проте Сонце не однаково нагріває різні ділянки земної поверхні. Це явище залежить від висоти Сонця на небосхилі. Коли Сонце перебуває високо, промені падають прямо і сильно нагрівають земну поверхню. А коли воно перебуває низько, то промені падають під кутом і слабо нагрівають поверхню.
Будова Сонця
Будова сонця.png
Сонце складається з декількох шарів. Але воно не є твердим тілом.
Внутрішня, або центральна частина називається — ядром. Далі йде радіаційна зона, або зона променистого переносу. Наступною є конвективна зона. Над поверхнею Сонця починається атмосфера, яка у свою чергу ділиться на фотосферу та хромосферу. У фотосфері, за допомогою сучасного обладнання можна спостерігати активність Сонця у формі темних областей, які ще називають — сонячні плями. Кількість цих плям постійно міняється приблизно через кожні \(11\) років.
Хромосфера переходить у верхній шар, який  називають — сонячною короною. Під час повного затемнення можна бачити сонячну корону.
 
solar-eclipse-1116853_960_720.jpg
 
Сонце ніколи не зупиняє своєї активності. Воно постійно випромінює світло та енергію. Якби не існування атмосфери, яка слугує фільтром і захисним шаром, то життя на нашій планеті не було б можливим. Разом з сонячним теплом і світлом до нас доходили б різні шкідливі випромінювання, наприклад рентгенівські або ультрафіолетові, що негативно би впливало на живі організми і на нас з вами.
Джерела:
https://sites.google.com/site/kylymysta9/solarsistem
http://daleki-zori.com.ua/sonyachna-sistema/sonce#%D0%91%D1%83%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%A1%D0%BE%D0%BD%D1%86%D1%8F