Яблунівський ліцей імені Івана Франка

Ще школу в містечку Яблунові засновано 235років тому. Впродовж 180 років вона була початковою. Перші 50 років мала статус парафіяльної. Вчителювали в ній священник і діяк. У 1975 році відкрито державну однокласну тривіальну школу. Державна школа від парафіяльної відрізнялася тим, що перша перебувала на утриманні місцевої адміністрації, а друга функціонувала на кошти парафіян. До кінця XIX століття школа в Яблунові залишалася однокласною тривіальною.

Наприкінці 90-х років XIX  ст. Яблунівська школа стала державною двокласною. Проте учні відвідували її 6 років. А це тому, що всі початкові школи (однокласні, двокласні, трикласні, чотирикласні) були чотири ступневими. На першому й другому ступенях дитина навчалася один рік, а на третьому й четвертому – по два роки.

З 1911 року, коли було збудовано новий шкільний будинок школа стала чотирикласною. Удугій половині 30-х років XX ст. школа реорганізована у 7-класну. У 1945 році було відкрито Яблунівську середню школу. В 1948 році у школі відбувся перший випуск. З того часу атестат про середню освіту одержали понад 2700 наших випускників (з них понад 730 здобули вищу освіту, середню спеціальну – близько 550).

Серед випускників школи 2 народних артисти України, 2 заслужених артисти, 7 докторів наук, 25 кандидатів. Два випускники: Дмитро Павличко (випуск 1948р.) і Трас Мельничук (випуск 1955р.) – стали лауреатами Національної премії ім. Т.Шевченка.

В Яблунові народилися і закінчили школу заслужені артисти України – Оксана Затварська і Галина Борута. Яблунівську середню школу закінчував і народний артист України Степан Фіцич.

Педагогічний колектив школи творчий. Адміністрація, методична рада постійно працюють над питанням розвитку персоналу, зокрема приділяють значну увагу питанням професійного зростання кожного учителя.

Нині в Ябунівському ліцеї працює 40 педагогічних працівників. Для ліцею велике значення мають традиції колективу навчального закладу та особливості роботи педагогів, зумовлені тим, що їхня діяльність тісно переплітається зі звичаями кожної родини, а також з підходами до питань духовного виховання дитини.

 

Дані оновлені: