Калуський ліцей № 10

Історія нашої школи

31 серпня 1987 року на подвір’ї будівлі, що на вулиці Євшана було багатолюдно. Тут відбувалася урочиста подія – відкриття новозбудованої школи. А 1 вересня  того ж року у Калуській СШ № 10 продзвенів перший дзвінок. 1674 учні розпочали навчання у новій школі.

В школі було організовано 49 класів. З них 20 – 1-3 класів і 29 – 4-9 класів з наповнюваністю від 35 до 42 учнів. Загальна площа всіх приміщень – 10258 м2, число класних кімнат і лабораторій - 50.

Виділено приміщення для роботи клубу інтернаціональної дружби «Іскорка». Організовано роботу 19 груп продовженого дня. Здійснено поділ класів на дві групи при вивченні української мови та літератури, математики, англійської мови.

1 вересня 1988 року організовано 54 класи, в яких навчалося 1800 учнів. Організовано поглиблене вивчення хімії в 9-А класі та поглибленого вивчення математики в 7-Д.

Внаслідок тристоронньої угоди між ВАТ «Оріана», Національним університетом «Львівська політехніка» та Калуською загальноосвітньою школою № 10 з вересня 1988 року, школа стала базовою у підготовці учнів на хіміко-технологічний факультет та факультет технологій органічних речовин вищезгаданого університету.

Ще 25 років тому для школи № 10 почалася співпраця з вищим навчальним закладом як реальне втілення в життя однієї з форм інтеграції освіти і науки. З ініціативи директора школи В.П. Олійника і керівництва концерну «Оріана» та за згодою міського відділу освіти в 1988 році на базі нашої школи запрацювали спеціалізовані класи поглибленого вивчення хімії. Учні спеціалізованих класів були і є постійними переможцями та призерами ІІІ і ІV етапів Всеукраїнських олімпіад з різних дисциплін, Соросівських та Міжнародних Менделєєвських хімічних олімпіад.

У 1989 році у школі обладнано кабінет основ інформатики і обчислювальної техніки. З 1991 року у Калуській ЗОШ І-ІІІ ступенів започаткували конкурс Стрілецької пісні.

Починаючи з 1990 року, учні нашої школи ставали переможцями та призерами Всеукраїнських олімпіад різних етапів.

Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів. За 25 років діяльності нашої школи більше трьохсот учнів спеціалізованих класів закінчили інститут хімії та хімічних технологій. Переважна більшість їх працює на хімічних виробництвах м. Калуша.

Школи, як люди, теж мають свою долю. Наша єдина в області, яка увійшла в науково-виробничий комплекс з Київським національним університетом технологій і дизайну та університетом «Львівська політехніка». Це перша школа в Калуші, яка ввела інтегрований курс «Довкілля» в початковій ланці. А в 2005-2006 н.р. Калуська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 першою ввійшла в Міжнародну програму з превентивного виховання ХОУП «Корисні звички». У цьому велика заслуга директора Олійника В.П.

Історія в світлинах:

З 2008 року школою вправно керує кандидат педагогічних наук Федорів Тетяна Михайлівна – енергійна, талановита, цілеспрямована особистість, учасник громадських слухань у Верховній Раді України з питань переходу на 12-річний термін навчання, яка постійно перебуває в пошуку освітніх перспектив. З її ініціативи у 2008 році було оголошено роботу над проектом «Наша школа – нашими руками». Внаслідок реалізації проекту обладнано методичний кабінет; створено капличку Святої Покрови, яка стала духовним центром у закладі; відновлено музей «Народні скарби»; естетично оформлені коридори, шкільна їдальня; відремонтовано шкільний гардероб. За сприянням міського голови поповнилася матеріально-технічна база закладу, відремонтовано санвузли та освітлення.

Десята школа – школа профільного навчання, де для задоволення учнівських запитів створені математичний, хіміко-біологічний, філологічний, історико-філологічний профілі. Учні школи завжди беруть активну участь у позашкільній роботі, є учасниками і переможцями міських і обласних конкурсів КВК.

З 2010 року школу реорганізовано в Калуський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 – ліцей». У школі-ліцеї запроваджена малиново-вишнева форма. Колір сприяє готовності творити, поринати у засвоєння нових знань і виражати свою думку. Сама ж форма дисциплінує школярів. Створено і затверджено символіку закладу. Герб закладу: квадрат, що відображає рівність усіх сторін навчального процесу: учня, вчителя, адміністрацію і громадськість. Складовими його є 5 основних символів: відкрита книга і сонце – як готовність віддавати знання і душевне тепло, розгорнуті долоні – відкритість до сприйняття, і голуб – як символ умиротворення і польоту думки. Усе це базується на національних ідеях, що підкреслює жовто-блакитна стрічка. А гасло «Вчити, плекати, леліяти дитину» дає усвідомлення мети роботи школи-ліцею. Вагомою є також насичена палітра герба. Тут зібрано кольори життя: синій (пробуджує потяг до чистоти), жовтий (колір тепла, оптимізму), червоний (лідерство, енергія), зелений (впевненість у своїх силах).

Найвищою нагородою школи є значок «Я – Українець». Нагороджуються учні, які відповідають наступним критеріям:

1. Всі, кому не байдужа доля української нації і української держави та майбутнє її прийдешніх поколінь.

2. Всі, хто вважає, що українці варті кращої долі, ніж та, яку вони мали впродовж віків.

3. Всі, хто бере на себе зобов’язання бути гідним високого звання Людина, дотримуватись принципів і мати свої переконання.

Засновниками цієї нагороди є наші випускники Заєць Михайло та Заєць Володимир, які загинули  трагічно. Кожного року педагогічна рада НВК обирає 1-2 учні 9-11 класів, активістів у житті класу, школи; які беруть активну участь у громадській діяльності, здобули перемоги у всеукраїнських конкурсах, олімпіадах, захисту науково-дослідницьких робіт, творчих конкурсах, змаганнях.

В 2011 – 2012 навчальному році вперше НВК випустив у доросле життя своїх ліцеїстів: учнів 11-А і 11-Б класів.

Станом на 01.10.2013 р. в НВК навчається 1127 учнів, з яких сформовано 40 класів. На базі закладу працюють 8 ліцейних класів 8а, 9а, 10а, 11а – хіміко-біологічні та 8б, 9б, 10б, 11б – математичні.

З часу свого заснування Калуський НВК традиційно проводить день хімії. У програмі святкування проводяться різноманітні експерименти, уроки, змагання для учнів, які в майбутньому хочуть вибрати хімічний профіль, а також презентації науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої Академії Наук України.

У 2011-2012 навчальному році  проведено атестацію закладу, висновок: атестовано з відзнакою.

Керівництво та педагогічний колектив перебувають у творчому пошуку оригінальних нестандартних рішень різноманітних педагогічних проблем. Нині налагоджена співпраця з Університетом інформаційних технологій та менеджменту в Жешові (Польща).

У 2012-2013 навчальному році заклад святкував 25-ліття своєї діяльності:

У 2015 році на фасаді закладу встановлено меморіальну дошку випускнику школи, Герою України, Герою Небесної Сотні – Ігорю Дмитріву.

2016-2017 навчальний рік – участь у міжнародному проекті «Книга Добра».

2017-2018 навчальний рік – впровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України» в початковій школі, Пілотного проекту навчального плану профільної школи у 10-их класах, відкрито клас інклюзивного навчання, проведено (не) Конференцію за міжнародною участю «Нова українська школа: досвід колег зі США та України».

2018-2019 навчальний рік – старт освітньої реформи: 01.01.2018 р. заклад переведено на самостійний фінансовий облік; 28.07.2018 року сесією Калуської міської ради Калуський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 – ліцей» перепрофільовано у Калуський ліцей № 10 Калуської міської ради Івано-Франківської області; учні 1 класів навчаються за освітніми програмами «Нова українська школа» та «Інтелект України»; учні 8, 10-11 класів вивчають предмети з поглибленим вивченням та профільні предмети (хімія, біологія, математика, фізика, географія, англійська мова) у складі динамічних груп. Заклад – активний учасник міжнародного проекту «Книга добра» та швейцарсько-українського навчального проекту «Формування громадянських компетентностей в Україні DOCCU», організовано ІІ (не)Конференцію «Нова українська школа: нові орієнтири розвитку».

Дані оновлені: