Одеський ліцей № 4

        Наша школа була відкрита у 1936 році. У «Путівнику по Одесі» за 1936 рік є інформація про середню школу № 99, що знаходиться по вулиці Болгарська, № 88. В одному приміщенні працювали дві школи. Для хлопців № 133 з російською мовою навчання та № 99 для дівчат з українською мовою навчання.

        У 1941 році, під час оборони Одеси, приміщення школи використовувалось як шпиталь для поранених захисників Одеси. Під час окупації з жовтня 1941 по квітень 1944 це була румунська школа № 27.

         У 1961 році школи були об’єднані в єдину за № 99. Школа стала українською з поглибленим вивченням англійської мови. У 1977 році до школи була приєднана восьмирічна школа № 13, що знаходилася поруч.

         У 1993 році спеціалізована середня школа з поглибленим вивченням англійської № 99 отримала статус гімназії № 4.

       Першим директором гімназії став Дреєрман Марк Григорович. Наступним директором гімназії була призначена Золоторевська Ж.Г., яка займала цю посаду до 2012 року.

       Згідно з робочим навчальним планом варіативної частини входить додатковий час на поглиблене вивчення англійської мови, другої іноземної мови (німецької, французької, іспанської). З метою розвитку світогляду гімназистів і формування особистості та з метою допомогти учням у виборі майбутньої професії впроваджуються факультативи за вибором: російська та польська мови, життєва компетентність особистості, європейська студія, визначні постаті України ХХ ст., правоохоронні органи, основи самозахисту. Бажання спілкуватися англійською мовою, висловлювати свій власний погляд на проблему є тією мотивацією, яка посилює бажання учнів вивчати не одну, а кілька іноземних мов. Велика увага приділяється особистісно-зорієнтованому навчанню і вихованню, розвитку індивідуальних здібностей учнів, роботі з обдарованими дітьми.

         Навчальний процес забезпечується завдяки новим технологіям та натхненній праці вчителів, які є авторами підручників, методичних посібників, статей.

         Колектив учнів та вчителів разом з директором гімназії написав «Концепцію гімназії гуманітарного типу», за яку на ярмарці педагогічних ідей отримав авторське свідоцтво.

         Гімназія з 2012 року працює в статусі «Гімназія з українською та російською мовами навчання та поглибленим вивченням іноземних мов». З вересня 2008 року гімназія стала учасником Міжнародного проекту «Школи: партнери майбутнього», ініційованого Федеральним міністром іноземних справ Франком-Вальтером Штайнмаєром.

         Вчителі англійської мови є колективним членом ресурсного центру Британської ради. Вони відвідують семінари, виставки і фестивалі, які проводить Британська рада. Гімназія є майданчиком впровадження нових освітніх технологій і апробації підручників британського видавництва "Лонгман". Вчителі гімназії з 2012 року стали учасниками проектів «Школи-новатори» і «Відкритий світ».

         Учні гімназії традиційно в предметних олімпіадах, конкурсах, проектах, МАН всіх рівнів посідають призові місця. Група учнів гімназії у 2012 році взяла участь у Всеукраїнському конкурсі «Слідами історії», що організувала Всеукраїнська асоціація вчителів історії «Нова доба» та посіла перше місце.

        Щорічно команда учнів Євроклубу гімназії бере участь в проектах з нагоди святкування Дня Європи в Одесі. У гімназії працює єдина в Україні «Оперна студія», якій з 2010 року привласнено звання «Зразковий художній колектив», а влітку 2013 року взяла участь в міжнародному конкурсі дитячої творчості в номінації «Оперний спів» у Болгарії та посіла перше місце.

  З липня 2012 року директором Одеської гімназії № 4 призначена Соломащенко Інна Леонідівна.

 

                                                                                            

Дані оновлені: