Кам'янець-Подільський ліцей № 2 ім. Т. Г. Шевченка

29 грудня 1920 року Кам’янець-Подільський повітовий відділ народної освіти видав розпорядження про створення другої трудової школи, про що свідчили архівні документи, які згоріли під час Великої Вітчизняної війни. Друга єдина трудова школа була створена на базі жіночої Маріїнської гімназії.

 У  1930 р. їй було присвоєно ім’я Тараса Григоровича Шевченка, як зразковій школі в місті Кам’янці-Подільському, завдяки тому, що Шевченко побував у Кам’янці-Подільському.

За пропозицією Хмельницького обласного інституту удосконалення кваліфікації вчителів в 1989 р. було створено музей Т.Г. Шевченка.

ЗОШ № 2 має велику честь носити ім’я Т.Г. Шевченка і зараз.

Музей став центром патріотичного виховання молоді, школярів та жителів міста. Оформлення музейної експозиції проведено у хронологічному порядку з визначенням основних тематичних розділів, що відповідають основним періодам життя і  творчості Т.Г. Шевченка.

Стаціонарна експозиція музею естетично оформлена, технічно оснащена, забезпечена світло – аудіо обладнанням. Постійно оновлюється та доповнюється силами педагогів та учнів школи.

Загальна кількість експонатів музею становить 120 одиниць збереження (4 оригінальних експонатів), пам’яток історії, зібраних активістами учнівських пошукових груп.

Радою музею постійно оформлюються тематичні виставки з дотриманням методичних вимог щодо збереження музейного фонду.

Школа була осередком багатьох подій від дня її відкриття, а саме в часи Великої Вітчизняної війни тут діяла комсомольсько-молодіжна підпільна організація, яку очолював Вілен Поворін. І саме звідси їх вивели фашисти і розстріляли, це сталося у 1944 р.

Протягом існування школи директорами тут були Ліневич С.С. (до 1960 р.), Атаманчук О.М. (1960-1994рр.), Гурський О.В. (1994-2004 рр.), а з осені 2004 р. на посаду директора призначений Кирик Олег Миколайович, який працює і по сьогоднішній день.

Дані оновлені: