Івано-Франківський ФТЛІ

Разом з іншими ліцеями, гімназіями та колегіумами наш ліцей відноситься до особливої групи навчальних закладів. Їх називають закладами для обдарованих дітей. Відповідно до нового закону про освіту вони будуть називатися науковими ліцеями.

Поява, а точніше відродження, таких закладів середньої освіти викликана потребою нашою молодої держави в людях всебічно розвинутих, здатних мислити нестандартно, творити і працювати в сучасних умовах. Зрештою, вона викликана потребою у повнішій реалізації природніх задатків і можливостей підростаючого покоління.

З історії відомо, що багато видатних людей минулого, зокрема діячів української культури та науки, навчалися і формувалися як особистості саме в таких школах – гімназіях та ліцеях. В гімназії навчався і великий Каменяр – Іван Франко, ім’я  якого носить наше місто. Пізніше він назвав тогочасні українські елітні школи Галичини світочами просвіти.

 Можливо, саме тому, в Галичині гімназії і ліцеї відродилися  вже в 1991-1992 роках. Тут останні з них були закриті аж після закінчення другої світової війни. Ще живуть  представники цієї останньої – передвоєнної і воєнної генерації галицьких гімназистів і ліцеїстів. Це люди особливо високої культури, ерудиції, люди всесторонніх знань.

Наш навчальний заклад створений в 1992 році. Первісна його назва – «Фізико-технічний ліцей при Івано-Франківському інституті нафти і газу».

Засновниками ліцею є Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу /ІФНТУНГ/ та Івано-Франківська обласна державна адміністрація.

Ініціаторами створення навчального закладу є Степанюк Василь Петрович - кандидат геолого-мінералогічних наук, професор кафедри польової нафтогазової геофізики Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу;  Крижанівський Євстахій Іванович ‑ доктор технічних наук, професор, академік Національної академії наук України, ректор ІФНТУНГ; Томенчук Богдан Михайлович – керівник регіонального центру оцінювання якості освіти, перший за роки Незалежності керівник  освіти Прикарпаття.

Безпосереднім організатором ліцею став Янишівський Мирослав Ярослававович, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник тодішнього Івано-Франківського інституту нафти і газу. Після відкриття ліцею він став першим його директорм.

 

                                                                                        

Дані оновлені: