MiйКлас — об'єктивний барометр успішності, тренажер для школярів та незамінний помічник для вчителів. Поштовхом до створення цього інтернет-ресурсу послужили проблеми, які вирішує сучасна українська школа.
Викладачі та батьки занепокоєні питаннями успішності дітей і тим, як вони засвоюють матеріал шкільної програми, які практичні навички здобувають при цьому. Учнi, у свою чергу, говорять про низьку мотивацію в навчанні. Проблеми успішного опанування шкільної програми та підтримання інтересу учнів до знань не нові. Проте для їх вирішення донедавна пропонувалися підходи, що вичерпали себе і є у сучасній школі неефективними.
Прихід в освітню сферу людей нового типу, вихованих в технологічному середовищі, покоління цифрового світу, дозволив розробляти і успішно впроваджувати інноваційні рішення, які базуються на інформаційно-комунікаційних технологіях. Одним з таких рішень і є МійКлас — електронна освітня платформа ХХI столiття, яка слугуватиме для формування «Нової української школи».
МійКлас — це прототип освітньої платформи «Uzdevumi.lv», що охоплює усі школи Латвії та є невід'ємною частиною шкільної освіти у цій країні.
Унікальність MiйКлас полягає в його концепції «навчати не форсуючи», та в його технологічній складовій — генерації умов завдань і автоматичній перевірці відповідей.
Генерація умов завдань
Ресурс пропонує автоматичну генерацію типових завдань. Діти, вирішуючи такі завдання, напрацьовують навички розв'язання конкретної задачі з будь-якого предмета. Після кожного перезапуску завдання MiйКлас автоматично створює нові умови вправи, змушуючи учня вирішувати однотипні завдання в режимі «нескінченного тренування». Таким чином побудований функціонал з кожного предмета.
Кроки розв'язання
Ресурс дозволяє дітям самостійно засвоювати матеріал, навчаючись на власних помилках. Це можливо завдяки функціоналу «Кроки розв'язання». Виконавши завдання і, побачивши свій результат, дитина може отримати доступ до детального пояснення розв’язання завдання. Це має декілька освітніх цінностей:
- Навчання на власних помилках від практики до розуміння теорії є «the basic task of education» — навчити мислити, аналізувати, розуміти і відтворювати.
- Градація завдань за складністю дозволяє створити «зону ближнього розвитку» (за аналогією з таксономією Блума), що дозволяє усім дітям просуватися вперед, не заважаючи при цьому один одному.
- З'являється довіра, інтерес і мотивація, оскільки учень може працювати так, як йому зручно і з прийнятним особисто йому темпом (сюди варто віднести такий важливий елемент мотивації, як таке навчання, коли помилки здійснюються у своїй зоні, а не при всьому класі).
- У МійКлас учень заробляє бали у розділі «ТОПи» за кожну правильну відповідь. Це привносить елемент гри в рутинний процес відпрацювання навички, а, як відомо, гра і змагання природні для дитини (саме тому геній педагогіки ХХ столiття Марія Монтессорi тріумфально увійшла до життя батьків і дітей, запропонувавши ігровий підхід у навчанні).
МійКлас для батьків
Батьки можуть безкоштовно зареєструватися у MiйКлас і зв'язати свій профіль з профілем своєї дитини. Щодня портфоліо дитини оновлюється, і батьки мають змогу відстежувати навчальне життя дитини.
Додатково: Презентаційні матеріали для батьківських зборів.
МійКлас для вчителів
Найдефіцитніший ресурс педагога — час. Вчителі відмічають, що нестача часу і його потреба для успішної взаємодії із школярами — одна з основних проблем сучасної школи.
MiйКлас здатний вирішити цю проблему вже сьогоднi завдяки можливості автоматизованої перевірки учнівських робіт.
- Учитель за лічені хвилини може вибрати домашню або контрольну роботу у розділі «Перевірочні роботи».
- Генерація умов завдань вирішує назавжди проблему списування.
- Автоматична перевірка відповідей забезпечує економію до 50% часу вчителя (згідно з існуючими нормами, учитель математики 5 класів повинен перевіряти на тиждень до 750 робіт!).
Таким чином, функціонал MiйКлас зі створення робіт для перевірки (числового, творчого, текстового або тестового завдання) дозволяє вчителю не лише швидко створити індивідуальну роботу або проект, але й автоматизувати перевірку відповідей.
У MiйКлас автоматизована класифікація результатів учнів. Учитель отримує результати, розкладені за індикаторами. Автоматичний моніторинг результатів навчання в розрізі предмету, класу, завдання, теми, витраченого часу учня, без затрат зусиль і часу педагога сприяє прозорості показників успішності (роботи перевіряє система, а не людина), забезпечує достовірність даних для звітності перед адміністрацією школи та батьками, дає змогу уникати конфліктних ситуації з питань оцінювання рівня знань.
Додатково: Завантажити брошуру МійКлас у форматі PDF.
Вся робота з підготовки та перевірки домашніх або контрольних робіт відбувається в розділі «Перевірочні роботи».
Додатково: Завантажити PDF-інструкцію «Як видати перевірочну роботу учням?»

Перейдіть в розділ «Перевірочні роботи», вибравши його в меню сайту ①. Для створення перевірочної роботи натисніть на кнопку «Нова робота» ②.
Крок 1. Вибір завдань

В першу чергу, виберіть предмет ① та клас навчальної програми ②. Нижче, в вікні, відобразиться список завдань з банку МійКлас. Щоб вибрати одне з них, поставте галочку зліва від назви ③.
Щоб продовжити створення перевірочної роботи, натисніть на помаранчеву кнопку «Продовжити» ④.
Для попереднього перегляду завдання натисніть на його назву ⑤. Це допоможе побачити задачу «очима школяра». Для попереднього перегляду всієї перевірочної роботи натисніть на кнопку «Переглянути» ⑥.
Ви також можете створити власне завдання ⑦.
Крок 2. Вибір учнів

Оберіть клас ①. Відзначте галочками тих учнів, яким Ви хочете відправити перевірочну роботу. Щоб вибрати весь клас, поставте галочку навпроти «Відзначити всіх» ②. Щоб вибрати весь клас, за винятком кількох учнів, поставте галочку навпроти «Позначити всіх», а потім приберіть галочки навпроти тих учнів, яким не хочете відправляти роботу.
Щоб продовжити створення перевірочної роботи, натисніть на помаранчеву кнопку «Продовжити» ③.
Перевірочну роботу також можна видати у вигляді посилання в електронних журналах, соціальних мережах тощо ④.
Якщо ви помітили, що один з учнів знаходиться не в тому класі, то ви можете миттєво виправити його клас, натиснувши на «Змінити клас» ⑤.
Натисніть на посилання «З іншої школи» ⑥, якщо в класі з'явився невідомий вам учень.
Крок 3. Видача перевірочної роботи

Уважно перегляньте налаштування перевірочної роботи. Налаштування заповнюються автоматично, але при необхідності їх можна змінити. Щоб отримати детальну інформацію про налаштування, натисніть на іконку «Підказки» ①.
За необхідності відредагуйте налаштування перевірочної роботи ②.
Ви можете відредагувати:
- Тема работи. Тему, назву або заголовок перевірочної, або домашньої роботи.
- Робота доступна для виконання. Дату і час, коли учні зможуть приступати до виконання роботи.
- Термін виконання роботи. Термін, протягом якого така робота доступна для виконання. Учні зможуть виконати роботу тільки до зазначених в цьому рядку дати і часу.
- Обмеження за часом виконання. Обмеження за часом виконання роботи з моменту її відкриття учнями. Коли учень відкриє роботу для її виконання, він зможе виконувати її так довго, як зазначено в цьому рядку.
- Спроби. Кількість спроб, яку Ваш учень може використовувати для вирішення поточної перевірочної роботи. Ви можете вказати від 1 до 10 спроб:
- Одна спроба означає, що учень не зможе виправити результат завдань, включених в роботу, після того як дасть на них відповідь.
- Дві і більше спроб означають, що в учня є шанс поліпшити свій результат — він зможе повністю пройти цю роботу повторно до закінчення її терміну.
- Перегляд результатів. Коли учні побачать свої результати.
- Варіант 1: кожен учень побачить свій результат відразу після завершення роботи.
- Варіант 2: учні побачать свої результати тільки після того, як Ви їх переглянете і натиснете «Перевірено!»; даний варіант рекомендований, якщо в роботі є завдання, що вимагають ручної перевірки — творчі завдання.
- Інструкції до роботи. Ви можете залишити для учнів повідомлення чи коментар до даної роботи.
Перевірте список обраних завдань. Якщо необхідно внести зміни, натисніть на іконку редагування ③. Це поверне вас на Крок 1. Вибір завдань.
Перевірте і внесіть при необхідності зміни в список учнів, яким буде відправлена перевірочна робота ④.
Щоб побачити, в якому вигляді перевірочна робота прийде учням, натисніть на кнопку «Переглянути» ⑤.
Щоб видати перевірочну роботу, натисніть на помаранчеву кнопку «Відправити учням» ⑥.
Додатково: Перегляд результатів перевірочної роботи. Автоматичні звіти.
Учні отримають оповіщення про задану роботу

Кожен учень, який вказав адресу електронної пошти в своєму особистому кабінеті на сайті, отримає обов'язкове оповіщення про нову задану роботу на електронну пошту. Також кожен учень побачить оповіщення про нову роботу при вході на сайт.
Коли учні почнуть вирішувати домашню або контрольну роботу, ви зможете переглядати їх результати, автоматично перевірені нашою системою та виставляти оцінки в журнал.
Додатково: Як виставити оцінку за перевірочну роботу в журнал?
Шановні вчителі! У МійКлас ви можете додати власну робочу програму. Створіть на сайті унікальний предмет для ваших учнів, використовуючи матеріали МійКлас або власні завдання.
Як створити власний предмет?
Щоб створити власну робочу програму, перейдіть в розділ «Предмети» і натисніть на кнопку «Створити предмет» ①.
Вкажіть назву предмета, назву навчальної програми та оберіть іконку. Для продовження натисніть на кнопку «Створити».
Спершу у вашому предметі не буде жодних матеріалів, тому їх необхідно буде додати. Якщо ви збираєтесь додати навчальні матеріали з банку МійКлас або з ваших раніше створених завдань, тоді натисніть на «Додати матеріали» ②.
Виберіть предмет, потім позначте теми, які ви бажаєте додати до свого предмету ③. Щоб додати обрані матеріали, натисніть кнопку «Вибрати теми».
На цьому етапі вибрані матеріали не доступні школярам, тому Ви можете вільно експериментувати зі структурою програми. Щоб редагувати завдання натисніть на назву об'єкта правою кнопкою миші або на іконку налаштування зліва від назви ④.
Для зміни положення у списку або переносу окремого завдання до іншої теми, натисніть на назву об'єкта лівою кнопкою миші, та не відпускаючи кнопку, перетягніть завдання у потрібне місце списку.
Після того, як ви додали всі необхідні завдання та виправили структуру власного предмета, необхідно натиснути на помаранчеву кнопку «Продовжити» у нижній правій частині екрану.
Щоб предмет з'явився для ваших учнів, його необхідно опублікувати. Виберіть класи, яким ви бажаєте відкрити власний предмет ⑤ та натисніть на кнопку «Зберегти». За 10 хвилин предмет буде опубліковано серед обраних класів вашої школи.
Как створити власне завдання?
Щоб згрупувати та відокремити власні завдання, можна створити нову тему ⑥.
Якщо ви збираєтесь створити нове завдання, то натисніть на кнопку «Створити свою вправу» ⑦.
Оберіть тип завдання, натиснувши на іконку або назву. Творчі та завдання з відповіддю у вигляді файлу не мають автоматичної перевірки відповідей.
Впишіть зрозумілу для учнів умову завдання та вкажіть правильну відповідь. У тестовому завданні потрібно додати варіанти відповідей. Натисніть на кнопку «Продовжити», щоб перейти до налаштування завдання.
Вкажіть назву завдання, щоб ви могли її ідентифікувати при видачі перевірочної роботи або редагуванні власного предмету.
Якщо завдання особливо складне, то вкажіть це у полі «Складність». Також необхідно вибрати зі списку предмет до якого належить завдання. Щоб зберегти власне завдання натисніть на кнопку «Продовжити».