Турист — це людина, яка прагне до знань. Тому, звісно, команда МійКлас вітає вас із цим днем. Сьогодні святкувати, гуляти й веселитися можуть усі, хто любить подорожі, дізнаватися нове, розширювати світогляд: любителі походів, наметів, постійних вражень, непосидючі шукачі пригод.
Ми підготували для вас візуальну туристичну подорож теренами України. Готові до незабутньої мандрівки? Рушаймо!
Хотинська фортеця
Хотинська фортеця — свідок численних війн та баталій. Протягом століть вона була центром розвитку ремесел і торгівлі, культури та економіки. Назва міста походить від дієслова «хотіти», оскільки мис був бажаним та надійним місцем для давніх поселенців. Хотинська фортеця — середньовічна красуня, що точно варта вашої уваги.
Острів Хортиця
Хортиця — найбільший острів на Дніпрі, розташований у місті Запоріжжя. Дуже важливою та значущою є історична спадщина цього краю. Саме тут, за однією з версій, навесні 972 р. загинув Київський князь Святослав Ігоревич — одна з найяскравіших постатей давньої історії України. Вважається, що з Хортиці вирушали у козацькі походи проти поляків оспівані українським народом Северин Наливайко, Криштоф Косинський, Іван Сулима. Бував тут і гетьман Петро Сагайдачний зі своїм військом. Саме на Хортиці Богдан Хмельницький отримав підтримку реєстрових козаків у часи Визвольної війни у 1648–1654 рр.
Софія Київська
Софія Київська — це справжня культурна скарбниця: тут і архітектура, і скульптура, і малярство, і ювелірне мистецтво… Софійський собор найбільше у світі унікальних мозаїк і фресок першої чверті ХІ ст. На стінах зображено вихід сім’ї Володимира Великого — цей княжий груповий портрет символізує хрещення Русі. Саме у стінах Софії Київської відбувалися урочисті „посадження” на великокняжий престол, церковні собори, прийоми послів, укладання політичних угод. При соборі велося літописання і була створена перша відома на Русі бібліотека.
Тут відбувалися і найвидатніші події у становленні української державності. На початку ХХ ст. на Софійському майдані проголошувались Універсали Центральної Ради Української держави 1917-1918 рр. Тут у 1991 р. Всеукраїнським народним віче підтримано Акт про державну незалежність України.
Дендропарк «Софіївка»
Національний дендрологічний парк «Софіївка» в Умані — одне з найвидатніших творінь світового садово-паркового мистецтва кінця ХVІІІ — першої половини ХІХ ст. Парк заснував польський магнат Станіслав Потоцький на честь своєї коханої дружини красуні-гречанки Софії та подарував його у день її янгола. Дивовижні пейзажі, екзотичні рослини, античні скульптури, водойми, каскади, фонтани, кам’яні гроти – все це гармонійно поєднується і створює неповторну атмосферу казки, яку просто необхідно побачити кожному.
Києво-Печерська Лавра
Києво-Печерська Лавра — одна з пам’яток національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. На території заповідника розміщені музеї: Музей книги і друкарства України, Музей українського народного декоративного мистецтва, Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, Музей історичних коштовностей України. У музеях і фондах можна побачити рукописи старовинних книг, ікони, колекції тканин і вишивок, роботи з дорогоцінних металів, стародавні гравюри та витвори сучасних митців. Києво-Печерська лавра — видатна пам’ятка не лише української, слов’янської, але й загальносвітової культури. Це православний монастир, заснований у 1051 р. монахами Антонієм і Феодосієм поблизу Києва. Майже тисячоліття лавра вражає своєю красою та самобутністю.
Кам’янець-Подільський
Кам’янець-Подільський — місто, що зберегло до наших днів дух середньовіччя. Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець» є одним із найстаріших на території України. Це місто займає третє місце після Києва та Львова за кількістю пам’яток старовини і культури. До складу Кам’янецької фортеці входять одинадцять башт, кожна з яких має свою назву й історію, дізнатися які має кожен українець.
Скрізь не побувати, але спробувати можна! Нехай подорожі приносять безліч вражень, відкриттів та знань.