Щорічно четверта субота листопада — національний скорботний день для всієї України. Громадяни нашої держави вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Голодомор — це акт геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932–1933 роках шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР та Кубані. Тоталітарна влада влаштувала насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних із владною системою; створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. 

Понад півтора мільйони загиблих — діти до десяти років.

Визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплене законом України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», що ухвалений Верховною Радою 28 листопада 2006 року.

Нашим спільним обов'язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму і передача пам’яті про трагедію наступним поколінням. Щоб вогонь пам’яті продовжував горіти, о 16.00 запаліть свічку на згадку про мільйони українців, чиї життя забрав голод.

Команда МійКлас підготувала для вас добірку книг українських авторів про цю страшну сторінку нашої історії, котрі варто прочитати кожному.

  • Наталка Доляк «Чорна дошка».
  • Георгій Касьянов «Розрита могила…».
  • Василь Барка «Жовтий князь».
  • Улас Самчук «Марія».
  • Світлана Талан «Розколоте небо».

Пам’ятаймо про біль українського народу, спричинений геноцидом! Ми повинні знати минуле заради майбутнього.

опубліковано: