«Всі люди народжуються вільними й рівними в своїй гідності та правах», – стаття, якою починається Загальна декларація прав людини, прийнята 10 грудня 1948 року. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини. Дата святкування Міжнародного дня захисту прав людини була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН у 1950 році. 

Головна мета Міжнародного дня захисту прав – ствердження в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей у відносинах один із одним.

Україна, як держава-член Ради Європи, 17 липня 1997 року ратифікувала Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколи до неї. Згідно з преамбулою Конвенції, вона має на меті забезпечити загальне та ефективне визнання прав людини, проголошених Генеральною Асамблеєю ООН у Загальній декларації прав людини.

Сьогодні Україна, як і весь світ, зіштовхнулася з особливою жорстокістю та неповагою до людських прав. Окупація значної частини нашої держави, порушення прав людини на тимчасово окупованій території України, агресія на сході, численні терористичні акти та військові конфлікти по всьому світу свідчать про неспроможність як окремих держав, так і світової спільноти забезпечити на належному рівні захист прав людини і основоположних свобод. Тому як ніколи суспільство має згуртуватися для досягнення спільної мети – захисту прав людини та створення сприятливих та безпечних умов життя в усьому світі.

Міжнародний день захисту прав людини – можливість ще раз згадати про механізми досягнення безпеки в суспільстві та поєднати зусилля щодо виховання покоління, що підростає, в дусі дотримання прав людини та нетерпимого ставлення до насильства.
 
З повагою
команда МійКлас 

опубліковано: