Ви досі вважаєте, що наукові відкриття та винаходи під силу здійснювати лише видатним ученим? Ми переконаємо Вас у хибності таких міркувань. Сьогодні пропонуємо вам подивитися, на що здатні діти і, можливо, здивуватися тому, що відомі всім предмети придумали саме вони!
17 січня у світі відзначається День дитячих винаходів або День дітей-винахідників (Kid Inventor's Day). Датою Дня винаходів обрано день народження Бенджаміна Франкліна — 17 січня 1706 року, адже знаменитий державний діяч, американський дипломат і дослідник природи Бенджамін Франклін у дванадцятирічному віці зробив ласти! Йому також належить один із патентів на крісло-гойдалку і економічну малогабаритну піч для будинку, що отримала назву піч Франкліна.
Батут теж придумала дитина. У 1930 році, спостерігаючи за змаганнями повітряних гімнастів, підліток Джордж Ніссен звернув увагу на те, що гімнасти в кінці свого виступу зазвичай стрибають на страхувальну сітку. На цьому моменті спортивний епізод закінчувався. Але хлопчик вирішив винайти «установку» для гімнастів, на якій можна було б підстрибувати та робити різні трюки в повітрі. Джордж у батьківському гаражі створив нескладний стрибальний механізм зі звичайної рами, обтягнутої парусиною. Пристрій пережив кілька модифікацій і в 1937 році був запатентований! А сам автор зі звичайної розваги перетворив стрибки на батуті в спортивне змагання.
Хлопчик Луї Брайль став відомим на весь світ завдяки створенню шрифту, за допомогою якого незрячі люди можуть читати й писати. Юний винахідник втратив зір у восьмирічному віці. До 15 років Луї розробив рельєфно-крапковий тактильний шрифт, за допомогою якого розпізнавати символи можна було одним дотиком пальця. Тим самим він змінив життя мільйонів. Сьогодні, майже два століття по тому, шрифт Брайля адаптований для безлічі мов і є безцінним інструментом навчання та комунікації незрячих людей.
Міністерство освіти і науки України щороку проводить Всеукраїнський турнір юних винахідників і раціоналізаторів, аналогів якому немає у світі. Нам є ким пишатися!