14 лютого світ відзначає День святого Валентина. У це свято прийнято не тільки дарувати коханій чи коханому валентинки або ж більш коштовні презенти, а й вітати своїх других половинок та просто хороших друзів теплими словами. Звідки виникло це свято? Що символізує валентинка? Читайте у нашій статті.

До наших днів відомостей про винуватця свята дійшло доволі мало. Валентин жив у римському місті Терні. Деякі перекази розповідають, що він був звичайним християнським священослужителем, а деякі — єпископом. Усі дослідження одностайні, що це була молода, освічена, добра та чуйна особистість, яка захоплювалася науками, зокрема медициною та природничими галузями.

У ті часи (ІІІ ст.) Римською імперією правив імператор Клавдій ІІ, котрий запам’ятався своєю шаною до військової доблесті римських легіонів та, натомість, недоброзичливістю до християн. Для підтримки бойового духу імператор видав наказ, яким заборонив легіонерам одружуватися. Це пояснювалося тим, що одружені чоловіки надто багато часу та уваги приділяють родині та зовсім не зайняті думками про благо імперії.

Таємно, аби не накликати на себе гнів імператора, один молодий християнський священик продовжував вінчати закоханих легіонерів. Це і був Валентин. Така діяльність завершилася взяттям священнослужителя під варту у 269 році та підписанням наказу про його страту.

Навіть останні дні життя Валентина були наповнені любов’ю. За першою версією, у нього закохалася сліпа дочка тюремного наглядача. Валентин давав обітницю безшлюбності, тому не міг відповісти на почуття дівчини, але напередодні страти, у ніч 13 лютого, він прислав їй зворушливого листа. Цей лист і став прототипом валентинки. За іншою версією, Валентин сам закохався у дівчину та завдяки власній обізнаності у медицині, вилікував її від сліпоти.

Священик Валентин віддав життя через кохання і став символом Дня всіх закоханих. Святкуєте Ви цей день чи ні, пам’ятайте: висловлювати кохання можна точно частіше, ніж раз на рік!

опубліковано: