Найважче в дистанційному навчанні — сконцентруватися на навчанні та не відволікатися на спокуси (онлайн-ігри, кліки на рекламу, чат із друзями). З нагоди дня безпеки в інтернеті ми підготували чек-лист прийомів, які допоможуть зосередитись та взяти свій навчальний день під контроль.

Став таймер

Щоб було простіше підійти до справи, встанови тимчасовий ліміт. Перспектива вирішувати завдання протягом певного часу лякає набагато менше, ніж розмите «поки все не зроблю». Тут добре працює відомий «метод помідора»: 25 хвилин роботи, 5 хвилин відпочинку, знову 25 хвилин на справи, 5 хвилин на відпочинок, знову 25 хвилин роботи, а потім можна зробити перерву більше, хвилин 30.

Якщо тобі важко зосередитись навіть на 25 хвилин, адаптуй цю систему під себе. Ти можеш навчатися протягом 10 хвилин (але чесно, не відволікаючись), а потім влаштовувати п'ятихвилинні перерви. Коли звикнеш до такого формату, поступово збільшуй час, відведений на справи.

Змінюй вид діяльності

Якщо весь день тільки й робити, що вставляти пропущені літери у вправу, то надвечір мозок втомиться від рутини. Щоб такого не сталося, перемикайся між завданнями: вирішив завдання — прочитай параграф підручника, прочитав — виконай вправу з української мови, виконав — повтори неправильні дієслова. Можна й потрібно змінювати формат роботи. Тобто після читання паперового підручника вирішуй завдання на «МійКлас», слухай аудіо іноземною мовою, дивись відеолекції. Кожна з цих справ мозок сприйматиме по-новому.

Цей прийом має нюанс: переходь до наступного виду роботи тільки після того, як виконаєш попередню справу, бо вийде так, що ти просто «стрибаєш» між завданнями, а результату немає.

Вибирай лише одне

Ця порада випливає із попередньої. Багатозадачність, хоч би як її рекламували, погано впливає на результат. Особливість нашого мозку в тому, що ми не можемо однаково добре концентруватись на двох справах. Так що якщо ти гортаєш стрічку Інстаграм, поки вчитель пояснює тему, то або не запам'ятаєш фотографії, або не засвоїш матеріал (зазвичай друге). Пам'ятаєш цих хлопців, які під час онлайн-уроку включають мікрофони та кажуть: «Ой, а цю формулу треба було записати, так?» відразу після того, як учитель сказав записати? Швидше за все, вони якраз займалися двома справами одночасно.

Використовуй повний формат та авіарежим

Підключаючись до онлайн-уроку, відкрий вікно відеодзвінка на весь екран, щоб не відволікатися на піктограми програм та ігор, які можуть збити зі справжнього шляху. Смартфон бажано залишати в іншій кімнаті або перевести в режим «недоступний». Якщо він потрібен для навчання, то можна встановити спеціальний блокувальник, який не дозволяє відкривати певні програми у встановлений час. До речі, це добре підходить і для тих, хто не випускає телефон із рук до глибокої ночі — жорстока, але дієва програма не дасть зайти до соцмережі після 23:00.

Відключайся

Щоб мозок працював якісно, ​​йому потрібні періоди бездіяльності. Подивися у вікно, зроби пару простих фізичних вправ, заплющи очі і повільно глибоко подихай. Не заповнюй цей час соцмережами чи іграми – мозок все одно буде напружуватися, отримуючи нову інформацію або плануючи проходження квесту. Відпочивати теж треба з розумом.І, звичайно, не забувай, що «МійКлас» завжди тобі допоможе. Якщо не зрозумів якусь тему, стануть в пригоді кроки рішення, а якщо хочеться дізнатися щось нове і цікаве — йди в розділ «Предмети».

опубліковано: