Без книги неможливо уявити навчання. Тому, протягом Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги, ми вважаємо за необхідне розповісти Вам про скарбниці-книгосховища — про бібліотеки. Коли ж виникли бібліотеки в Україні та світі? Читайте у нашій статті.
Потребу накопичувати та передавати знання люди відчули ще за часів античності. Найдавніша бібліотека мала доволі незвичний вигляд для сьогодення. Це була коробка з папірусами, датована XVIII – XVII ст. до н.е.
Бібліотеку у вигляді величезної кількості глиняних табличок, зібраних протягом ІІІ – І ст. до н.е., виявили у храмі міста Ніппур (Месопотамія). Дослідники вважають, що це був стародавній шкільний архів.
У 1037 році за часів правління князя Ярослава Мудрого було засновано першу бібліотеку Київської Русі при Софійському соборі. Точна кількість книг, що складали бібліотеку, невідома. Літописці розпливчасто згадують про «дуже багато». Сучасні історики називають суперечливі цифри: від кількох сотень до кількох тисяч.
Сучасні бібліотеки – це центр громадського життя, повноцінні коворкінги, простори для зустрічей та заходів. Працівники завжди створюють особливу атмосферу, яка яка єднає однодумців, надихає до праці, допомагає відпочити думками та поринути у світ книг.
На сьогоднішній день у нашій державі налічується близько 40 тисяч бібліотек. У них працюють понад 50 тисяч співробітників, а послугами книгосховищ користуються близько 18 мільйонів читачів.
З повагою
команда МійКлас