Сьогодні, 22 січня, наша країна відзначає День Соборності. Цього дня у 1919 році відбулося об'єднання українських земель в єдину державу. Це була основоположна подія для українського державотворення. Перевірте свої знання щодо Соборності України у тесті та дізнайтеся більше інформації у нашій статті.

Пройти тест

Офіційно це свято встановлене Указом Президента України «Про День Соборності України» від 13 листопада 2014 року № 871. Проголошення Акту Злуки між Західноукраїнською народною республікою та Української народної республікою вкотре довело, що український народ єдиний попри всі складнощі та розділеність між Австро-Угорською та російською імперіями.

Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради. Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель. Актом стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав УНР та ЗУНР єдину соборну Українську державу.

22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагомістю події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель. Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акта Злуки, ми обʼєднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність. Тому соборність залишається пріоритетом національних завдань. Цілісність держави буде цілковито відновлена тільки після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом. Соборність – мета Перемоги.

опубліковано: