День святого Миколая – одна з найулюбленіших традицій українського народу, яка бере початок із глибокої історії. Відродження цієї традиції припало на період незалежності України, і сьогодні це свято відкриває цикл зимових чудес. У школах дітям розповідають про святого, вчать писати листи Чудотворцю, а головний акцент свята – доброта та допомога тим, хто цього потребує.
Хто ж такий Святий Миколай: реальна постать чи легенда?
Святий Миколай – це історична особа, яка жила між 270 і 286 роками нашої ери. Він народився в заможній грецькій родині у місті Патара (нині територія Туреччини). Вихований у християнських традиціях, Миколай із дитинства переймався долею бідних і сиріт. Після смерті батьків юнак отримав великий спадок, але замість того, щоб жити в розкошах, присвятив життя добрим справам. Він таємно допомагав знедоленим, приносив їм їжу, одяг, іграшки, і ці милосердні вчинки зробили його улюбленцем усієї громади. Коли люди дізналися, хто їхній благодійник, Миколая обрали єпископом. За життя, сповнене служіння Богу та добрих справ, Миколая визнали святим. Традиція дарувати подарунки на його честь бере початок із його потаємної допомоги бідним.
Як святкують Миколая у світі та в Україні
Свято святого Миколая має європейські корені. Вперше його почали відзначати в Німеччині, а звідти традиція поширилася по всій Європі. В Україну День святого Миколая прийшов завдяки київському князю Всеволоду Ярославовичу наприкінці XI століття. Історія з підкиданням мішечків із золотом трьом сестрам започаткувала традицію класти подарунки під подушку або вішати шкарпетки біля каміна. Українці також мають свої особливі звичаї. Наприклад, на Харківщині святкували «Миколині святки», а на Поділлі вважали, що першою до хати в цей день має зайти людина з доброю енергетикою. Для дітей випікали «миколайчики» – святкове печиво. Після тривалої перерви святкування Миколая відновилося в Україні у 1990-х роках. Тепер це свято є не менш очікуваним за Новий рік, особливо для дітей.
Час для мрій та чудес
Святого Миколая називають Чудотворцем, адже він здійснював мрії та допомагав людям. Вважається, що бажання, загадане цього дня, обов’язково збудеться.
Нехай ваш День святого Миколая буде сповнений добрих справ, тепла й здійснення найзаповітніших мрій!
З повагою,
Команда МійКлас