День Соборності України — одне з найважливіших національних свят, яке відзначається щороку 22 січня. Саме в цей день у 1919 році відбулась історична подія — об'єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в єдину соборну державу. Перевірте свої знання про День Соборності у короткому тесті від МійКлас.
Церемонія підписання Акту Злуки відбулась на Софійській площі в Києві. Урочистості розпочалися о 12 годині дня, а серед учасників були десятки тисяч киян. Представники ЗУНР прибули спеціальним потягом зі Станіславова (нині Івано-Франківськ). Головними творцями об'єднання стали Володимир Винниченко від УНР та Євген Петрушевич від ЗУНР.
Символічно, що рівно за рік до цього, 22 січня 1918 року, було підписано IV Універсал Центральної Ради, який проголосив повну незалежність УНР. Тому цей день має подвійне історичне значення.
Традиційно в День Соборності українці проводять різноманітні патріотичні заходи. Одним з найвідоміших є створення "живого ланцюга" між містами — символа єдності східних і західних земель України. Вперше такий ланцюг був організований у 1990 році, коли сотні тисяч людей взялися за руки, з'єднавши Київ та Львів.
День Соборності нагадує нам про важливість єдності та цілісності України, про спільну боротьбу українського народу за свою державність та незалежність.