Теорія:

Все, що відбувається або не відбувається в реальній дійсності, називають явищами або подіями.

Розділ математики, який називається теорією ймовірностей,  займається дослідженням закономірностей у масових явищах.

Подію називають випадковою по відношенню до деякого випробування (досліду), якщо в ході цього випробування воно може відбутися, а може і не відбутися.

Наприклад, якщо випробування складається в одному киданні грального кубика, то в ході цього випробування можливі наступні події (результати випробування): на верхній грані кістки виявиться число 1, число 2, ..., число 6.

Випадкові події зазвичай позначаються початковими буквами латинського алфавіту \(A\), \(B\), \(C\) та ін..

Подію називають вірогідною по відношенню до деякого випробування, якщо в ході цього випробування подія обов'язково відбудеться.

Наприклад, достовірною подією буде поява одного з шести чисел \(1, 2, 3, 4, 5, 6\) при одному киданні гральної кістки.

Подію називають неможливою по відношенню до деякого випробування, якщо в ході цього випробування подія завідомо не відбудеться.

Наприклад, неможливою подією є випадання числа \(7\) при киданні звичайного грального кубика.

В результаті деякого випробування обов'язково відбувається одне з взаємовиключних одна одну подій, причому кожна з них не поділяється на більш прості. Такі події називають елементарними подіями (або елементарними вихідними випробуваннями).

Приклад:

При киданні монети існує дві елементарних події: поява орла і поява решки.

Розглянуті в останньому прикладі події несумісні (поява однієї з них виключає появу іншого), єдино можливі (обов'язково станеться одне з них) і рівноможливі (у кожного з них шанси з'явитися рівні).

Джерела: