Теорія:

Все, що відбувається або не відбувається в дійсності, називається явищами або подіями.
Розділ математики, який називається теорією ймовірностей,  займається дослідженням закономірностей у випадкових явищах.
Подію називають випадковою по відношенню до певного випробування (досліду), якщо в ході цього випробування вона може відбутися, а може й не відбутися.
Наприклад, якщо випробування полягає в одному киданні грального кубика, то в ході цього випробування можливі наступні події (результати випробування): на верхній грані кубика випаде число \(1,\) число \(2,\) \(...,\) число \(6.\)


Випадкові події зазвичай позначаються початковими буквами латинського алфавіту: \(A,\) \(B,\) \(C\) та ін.

Подію називають достовірною (вірогідною) по відношенню до певного випробування, якщо в ході цього випробування подія обов'язково відбудеться.

Наприклад, достовірною подією буде поява одного з шести чисел \((1, 2, 3, 4, 5, 6)\) при одному киданні грального кубика.

Подію називають неможливою по відношенню до певного випробування, якщо в ході цього випробування подія за даних умов  не може відбутися.

Наприклад, неможливою подією є випадання числа \(7\) при киданні звичайного грального кубика.

У результаті певного випробування обов'язково відбувається одна із взаємовиключних подій, причому кожна з них не поділяється на більш прості.

Такі події називаються елементарними подіями (або елементарними вихідними випробуваннями).
Приклад:

При киданні монети існують дві елементарні події: поява орла і поява решки.

Розглянені в останньому прикладі події несумісні (поява однієї з них виключає появу іншої), єдино можливі (обов'язково відбудеться одна з них) і рівноможливі (у кожної події рівні шанси відбутися).