Теорія:

Провідна тканина
Провідна тканина складається з живих або мертвих видовжених клітин, які мають вигляд трубок. У стеблі і листках рослин розташовані пучки провідної тканини, яка складається з судин і ситовидних трубок.
Судини — послідовно з'єднані мертві порожні клітини, між якими зникають поперечні перегородки. По судинах вода і розчинені в ній мінеральні речовини з коренів надходять до стебла й листя.
Ситовидні трубки — видовжені без'ядерні живі клітини, послідовно з'єднані між собою. По них органічні речовини з листя (де вони утворилися) переміщуються до інших органів рослини. 
древесина.bmp
 
 
 
На спилі стовбура дерева, серед інших шарів, можна виділити \(2\) шари, по яких переміщуються речовини: деревина і луб.
 
До складу деревини входять судини, по яких вода і мінеральні речовини з ґрунту піднімаються вгору.
  
До складу лубу входять ситовидні трубки, по яких органічні речовини переміщуються з листків (де вони утворюються) вниз.
nelkes.png
s.png
Якщо помістити білі квіти гвоздики до посудини з розчинами харчових барвників, то вода з барвниками по провідній тканині стебла піднімається вгору і забарвлює квіти у відповідний барвнику колір.
 
Ти теж можеш провести цей експеримент у домашніх умовах, купивши харчовий барвник у найближчому супермаркеті. Замість гвоздик можеш взяти будь-які інші білі квіти.
Навесні березовий сік із накопиченими запасами цукру починає надходити з провідної тканини (деревини) з коренів вгору. Це використовують люди, які свердлять отвір у стовбурі берези, поміщають у нього трубку і отримують березовий сік.
 
Твірна тканина
Утворювальна тканина знаходиться у всіх зростаючих частинах рослини.
 
обр. ткань.bmp
 
Вона складається із дрібних клітин, що мають тонку оболонку і відносно велике ядро, які безперервно діляться. З клітин утворювальної тканини формуються інші тканини рослини.
 
t.png     merystem-apikalny1.png
 
Розглянувши під мікроскопом верхівку або кінчик кореня рослин, можна побачити крихітні, щільно розташовані клітини утворювальної тканини.