Теорія:

Картопля — одна з найвідоміших і найцінніших рослин родини пасльонових.
Його батьківщина Південна Америка, де і зараз ростуть дикі види картоплі. До Європи картопля була завезена у середині XVI ст. іспанцями.
Спочатку вирощували як декоративну рослину, прикрашаючи нею клумби і зачіски придворних красунь.
Тільки у кінці XVII ст. у європейських країнах картоплю стали розводити заради отримання їстівних бульб. У Росію картоплю завезли за часів Петра I.

Наразі виведено багато сортів картоплі, що відрізняються високою врожайністю і гарними смаковими якостями. У бульбах картоплі, крім крохмалю, містяться інші речовини, цінні для організму.
 
Картоплю також широко використовують для відгодівлі сільськогосподарських тварин. З бульб картоплі одержують крохмаль, патоку, спирт та інші продукти.
k19-2.png
 
Квітки картоплі мають таку ж будову, як у всіх рослин родини пасльонових. Їх погано відвідують комахи через відсутність нектару, тому квітки, як правило, самозапилюються. До осені дозрівають плоди — великі зеленуваті ягоди з насінням всередині. З цього насіння виростають невеликі рослини з дрібними бульбами. Тому насіння картоплі використовують тільки при виведенні нових сортів, а розмножують цю культуру зазвичай вегетативним способом — бульбами.
 
Картопля — рослина помірного клімату. Вона добре росте і дає високий урожай у сонячну прохолодну погоду при частих, але не рясних дощах, на легких, добре удобрених ґрунтах.

До родини пасльонових належать і такі цінні харчові рослини, як: томати, баклажани, червоний, або однорічний, перець.

паслён.gif
Батьківщина томатів — Південна Америка. У нашу країну ці рослини привезені були у 1850 р. із Західної Європи і широко розповсюдилися. Плід томату — велика, спочатку зелена, пізніше оранжево-червона ягода — містить багато корисних речовин.

У органах багатьох рослин родини пасльонових містяться отруйні речовини. Особливо небезпечні для людини блекота чорна, дурман звичайний, беладона. Ці рослини можуть викликати сильні отруєння, але з них можна приготувати і цінні ліки.

Багато отруйних речовин містить і листя тютюну курильного. Особливо отруйний нікотин. Він отруює кров, руйнує серце, органи дихання. Куріння підриває здоров'я людини. Витяжка з стебел і листя тютюну часто використовується замість отрутохімікатів при боротьбі зі шкідниками.
Джерела: