Теорія:

Родина Розоцвіті об'єднує близько 3000 видів: серед них є трав'янисті рослини, чагарники і дерева. Багато плодово-ягідних та декоративних рослин відносяться до цієї родини, наприклад яблуня, груша, вишня, слива, абрикос, черемха, горобина, малина, суниця і багато інших.
З дикорослих трав'янистих рослин до родини розоцвітних відносяться різні види лапчаток, гравілату, таволги та ін.
 
Квітка розоцвітних має подвійну оцвітину, що складається з 5 чашолистків та 5 (іноді з 4-6) пелюсток. Чашечка часто буває дворядною.
Тичинок у квітці багато, а число маточок може бути різним — від одного до декількох десятків і залежно від числа елементів квітки формули квітки розоцвітих можуть бути такими:
 
Ч5П5ТМ
Ч5П5ТМ1
Ч5+5П5ТМ
 
Типовий представник розоцвітних — чагарник шипшина або дика троянда. Його рожеві або білі квітки мають сильний аромат. Подвійна оцвітина шипшини утворена 5 чашолистками та 5 великими пелюстками, тичинок і маточок багато.
Формула квітки: Ч5П5ТМ. Квіти мають роздуте бокалоподібне квітколоже. Після запліднення кожна маточка перетворюється на плід-горішок, а всі вони опиняються всередині квітколожа, що розрісся, утворюючи плід-багатогорішок.

shipovnik.jpg
 
Багато маточок у квітці малини та ожини, з них утворюються соковиті кістянки — елементи плоду - багатокістянки.
 
ежевика.png
Інші розоцвітні (вишня, слива, абрикос і ін.) мають квітки з однією маточкою. З його зав'язі утворюється плід-кістянка.
 
sliva.png

У яблуні, груші, глоду, горобини розвивається особливий вид плода — яблуко.
 
ябл2.png
Джерела: