Теорія:

Яблуня — найпоширеніша серед плодово-ягідних рослин родини розоцвітих. Яблуневі сади займають 80% площі всіх плодових насаджень. При гарному догляді яблуневі сади дають більш 200 ц плодів з 1 га.
 
яблони.png
 
У залежності від часу дозрівання плодів, сорти яблуні ділять на літні, осінні і зимові.
 
Плоди літніх сортів (Папіровка, Білий налив) дозрівають у липні — серпні; осінніх (Коричне смугасте, Осіннє смугасте, Боровинка, Аніс смугастий) — у вересні; плоди зимових сортів (Апорт, Антонівка звичайна, Ренет, Симиренко, Пепин шафранний) знімають з дерев у жовтні. Плоди зимових сортів добре зберігаються до самої весни.

яблоки.png
Розмноження
Яблуня — перехреснозапильна рослина: щоб зав'язалися плоди, необхідно запилення квіток пилком іншого сорту. Тому у саду повинно бути не менше трьох сортів, що взаємо запилюються, одночасно квітнуть і вступають у плодоносіння сортів.
 
Яблуню розмножують вегетативним щепленням. Дерева яблуні залежно від сорту і підщепи досягають у висоту 4-10 м. Останні роки при розмноженні яблуні використовують слаборослі підщепи, які дають можливість отримувати невисокі дерева, зручні для догляду і збирання врожаю. Яблуні на слаборослих підщепах починають плодоносити на 3-4-й рік.
Посадка яблуні
Саджанці плодових дерев висаджують восени і навесні. Ями для посадки дерев готують завчасно. Їх глибина повинна бути 0,7-0,8 м, а діаметр — не менше 1 м. При підготовці ями верхній родючий шар ґрунту складають на одну сторону, а нижній — на іншу. На дно ями насипають горбком верхній шар ґрунту, у який додають органічні та мінеральні добрива.
 
Садять деревця удвох. Одна людина опускає саджанець у яму на потрібну глибину, друга розправляє по горбку коріння і засипає їх пухкою землею. Необхідно стежити, щоб коренева шийка саджанця знаходилася вище рівня ґрунту на 5-8 см. У цьому випадку при осіданні ґрунту в ямі вона виявиться врівень з поверхнею.
 
50005.png.jpg
 
Після посадки саджанці поливають (2-3 відрами води).
Навесні у міру росту дерева роблять обрізку, формуючи крону яблуні.
Джерела: