Теорія:

Багато представників родини Хрестоцвітних — давні культурні рослини: капуста, редька, ріпа, бруква, гірчиця, хрін.
 
pic194.png
Найбільш цінна культурна рослина із родини Хрестоцвітних — капуста. Людина вирощує капусту вже більше 4 тис. років. За кілька століть вирощування людина вивела найрізноманітніші сорти і різновиди капусти.
 
капуста.png
 
У нашій країні найбільше поширена капуста білокочанна. Це дворічна культура. У перший рік життя з насіння розвиваються рослини з коротким стеблом-кочеригою і великим округлим листям, що утворюють качан.

На другий рік життя з пазушних і верхівкових бруньок качана розвиваються високі стебла з листям і суцвіттями. Блідо-жовті квітки капусти мають таку ж будову, як у всіх рослин родини хрестоцвітних, і зібрані у суцвіття-гроно. Плоди — стручки з насінням — дозрівають восени.

У червонокачанної капусти листя забарвлені у фіолетово-червоний колір. У цій капусті у 4 рази більше вітаміну А, ніж у білокачанної.

Цвітна капуста — цінний дієтичний продукт. У їжу вживають щільні білі суцвіття з квіток, які не до кінця розпустилися, розташовані на товстих квітконіжках.

Брюссельську капусту вирощують заради маленьких качанчиків, що утворюються у пазухах листків і містять велику кількість білків, що легко засвоюються, та вітаміни С і А.

Кольрабі не має качана, але утворює кулясте стовщення стебла, що нагадує за смаком капустяну кочеригу.
Крім цього, вирощують савойскую, листову, кормову й інші різновиди капусти.
Капусту, необхідно регулярно поливати, розпушувати ґрунт, підгодовувати, боротися з бур'янами, шкідниками та хворобами. Всі різновиди капусти вологолюбні й вимогливі до родючості ґрунтів.