Теорія:

Родина метеликових включає багато цінних харчових культур. До них відносяться горох, квасоля, соя, сочевиця, арахіс. Всі їхні органи, особливо насіння, багаті на білок. Насіння гороху посівного, наприклад, за вмістом білка близьке до м'яса. У насінні квасолі звичайної утворюється білка до 30%, а у насінні арахісу і сої — більше 40%. До того ж, насіння арахісу та сої багате на олію (до 22%).

фасоль.png 
  
Горох посівний — одна з найдавніших культурних рослин. Горох — однорічна трав'яниста рослина.
 
Складне листя гороху закінчується гіллястими вусиками, що чіпляються за опору і підтримують тонке слабке стебло. Квітка і плод мають характерну для метеликових будову. Батьківщина гороху — гори Афганістану й Північно - Західної Індії.
У Росії горох вирощують на великих сільськогосподарських площах. Так як ця рослина витримує заморозки до -5 ° С, його сіють навіть у Заполяр'ї.
  
Батьківщина квасолі звичайної — Південна Америка. У Росії її вирощують з XVII ст. і головним чином у південних областях. Ця рослина не виносить заморозків, але у порівнянні з горохом відрізняється посухостійкістю.
 
Соя з усіх метеликових, що вирощуються, за площею посівів посідає перше місце у світі. У нашій країні її обробляють на Далекому Сході і у Краснодарському краї. Особлива цінність насіння сої полягає у тому, що з нього можна виготовляти продукти, подібні до молока, вершків, сиру, а також борошно, з якого печуть хліб для хворих на цукровий діабет.
 
Арахіс, або земляний горіх, — теплолюбна трав'яниста рослина, родом з Південної Америки. Після запилення і запліднення квітки арахісу занурюються у ґрунт, де відбувається утворення і дозрівання його бобів, званих у народі горіхами.
Кормові метеликові рослини
Багато метеликових трав — конюшина, люцерна, вика, еспарцет, люпин — цінний корм для худоби, як у свіжому, так і у сухому вигляді (сіно), а також як силос, що одержується квашенням скошеної зеленої маси.
вика.png
Використання метеликових рослин у покращенні родючості ґрунту
Так як всі органи метеликових рослин багаті азотними речовинами, деякі з них, найчастіше люпин і люцерну, використовують як зелене добриво. Вирощені рослини заорюють у ґрунт, де вони перетворюються у перегній, який містить велику кількість азотних солей.
Джерела: