Теорія:

Відбувається фотосинтез, головним чином, у зелених листках. Завдяки плоскій формі листової пластинки лист має велику поверхню контакту з повітряним середовищем і сонячним світлом.
Фотосинтез відбувається у хлоропластах. У ході цього процесу за рахунок енергії сонячного світла рослина за допомогою зеленого хлорофілу листків утворює необхідні органічні речовини з неорганічних – вуглекислого газу і води.
Фотосинтез завжди підтримується кореневим харчуванням – поглинанням із ґрунту води і мінеральних солей. Без води фотосинтез не відбувається.
 
фотосинтез.png
 
Фотосинтез — дуже складний багатоступеневий процес, що складається з двох основних етапів:
 
1 етап (світлова фаза)
Обов'язкова умова — участь енергії сонячного світла!
Початок процесу задає світло. Він активує хлорофіл (речовина, що міститься у хлоропластах). При цьому активований хлорофіл руйнує молекулу води на водень і кисень. Кисень виділяється в повітря.
 
2 етап (темнова фаза)
Цей етап фотосинтезу називають темновим, тому що тут всі процеси протікають без участі світла.
На цьому етапі в ході безлічі хімічних реакцій за участю вуглекислого газу і активних компонентів, отриманих на першому етапі фотосинтезу утворюється органічна речовина (вуглевод) — цукор (глюкоза).
Використання продуктів фотосинтезу рослиною
Весь складний поетапний процес фотосинтезу проходить у хлоропластах безперебійно, поки зелене листя отримують сонячну енергію.
Глюкоза майже відразу ж перетворюється в інші вуглеводи, наприклад, крохмаль.
Ці органічні речовини по ситовидним трубкам лубу відтікають з листя до всіх частин рослини: до бруньок, генеративних органів.
 Із глюкози і мінеральних речовин в клітинах рослини у процесі численних перетворень утворюються інші органічні речовини, в тому числі білки і жири.
Всі ці органічні речовини застосовуються на ріст і розвиток рослини — тобто на побудову його тіла, а також відкладаються в запасаючих тканинах і використовуються при диханні.