Теорія:

Розмноження відсадками
Смородину, аґрус, калину, яблуні можна розмножувати відсадками, необхідно пригнути навесні молодий пагін так, щоб його середня частина торкалася землі, а верхівка була спрямована вгору. На нижній частині пагона під брунькою треба надрізати кору, в місці надрізу пришпилити пагін до ґрунту та підгорнути вологою землею, верхівку пагона підв'язати до увіткненої в землю палиці.
image-it10_9.png
 
До осені в місці надрізу утворюються придаткові корені. Тоді пагін треба відрізати від материнської рослини і посадити на постійне місце.
 
Розмноження повзучими пагонами
Влітку від материнського рослини суниці відростає кілька повзучих пагонів — вусів, у вузлах яких розвиваються маленькі рослинки з листям і корінцями.
 
image-it10_2.png
Так само розмножуються журавлина, горлянка, луговий чай та ін.
 
Розмноження видозміненими пагонами
Розмножуються кореневищами такі бур'яни як пирій, яглиця, деревій, підмаренник.
Вони швидко розселяються і розмножуються, заповнюють кореневищами весь орний шар. Через кілька днів після прополки з'являються нові пагони з бруньок, які утворилися на шматочки кореневищ, які залишилися у ґрунті. Щоб знищити бур'яни, потрібно ретельно вибрати з ґрунту всі їх кореневища.
 
Кореневищами розмножують багато цінних декоративних рослин: іриси, королицю, конвалії, айстри багаторічні.
 
image-it10_3.png

Розмножують бульбами картоплю, топінамбур. Коли бульб недостатньо, можна розмножувати цінні сорти частинами бульби, оченятами-бруньками, паростками та верхівками бульб — це теж вегетативне розмноження пагонами.

image-it10_4.png
 
Цибулинами розмножують цибулю, тюльпани, нарциси, лілії. Одна цибулина може утворити кілька маленьких цибулинок-діток.
image-it10_6.png