Теорія:

Бактерії — відносно просто влаштовані мікроскопічні одноклітинні організми.
Бактерії — найдавніша група організмів із нині існуючих на Землі. Перші бактерії з'явилися, ймовірно, більше 3,5 млрд років тому і протягом майже мільярда років були єдиними живими істотами на нашій планеті.
Поширення бактерій
 Бактерії виявлені скрізь: навіть у краплі найчистої джерельної води, у крупинках ґрунту, в повітрі, на скелях, пісках пустель, на дні океану і навіть у добутій з величезних глубин нафті.
Вони живуть у льодах Антарктиди при температурі -83 °С і в гарячих джерелах, температура яких досягає 85-90 °С. 
У 1 г ґрунту може міститися сотні мільйонів бактерій. Мешкають вони на рослинах, плодах, у різних тварин і у людини у кишечнику, ротовій порожнині, кінцівках, на поверхні тіла.  
Умови життя бактерій
Бактерії дуже витривалі і пристосовані до різних умов існування. Одним із них необхідний кисень, інші його не потребують і здатні жити в безкисневому середовищі. Бактерії переносять висушування, сильні холоди, нагрівання, не втратив при цьому життєздатності. А спори бактерій витримують навіть тривале кип'ятіння і дуже тривале проморожування.
Форма бактерій
У залежності від форми клітини бактерії розрізняють:
кулясті поодинокі — коки,
складені в ланцюжок коки — стрептококи,
грона коків (зразок виноградного грона) — стафілококи,
дві округлі бактерії, укладені в одній слизової капсулі, — диплококи,
паличкоподібні — бацили,
спіралеподібні — спірили,
у вигляді коми — вібріони та ін.
 
 
pic306.png
 
Часто бактерії утворюють скупчення у вигляді довгих вигнутих ланцюжків, груп і плівок. Деякі бактерії мають один або кілька джгутиків. Серед бактерій є рухомі і нерухомі форми. Рухомі пересуваються за рахунок хвилеподібних скорочень або за допомогою джгутиків.
Більшість бактерій безбарвна. Тільки деякі забарвлені у фіолетовий або зелений колір.