Теорія:

  
Picea_abies.png
 
У ялини звичайної крона у вигляді конуса утворена гілками, які напрямлені угору або спадають. Кора у ялини червонувато-коричневого або сірого кольору.
 
Хвоїнки темно-зелені, чотиригранні, розташовані поодиноко, на дереві зберігаються 5-7 років.
 
Illustration_Picea_abies0_clean2.png
 
Ялина звичайна починає цвісти у віці 25-30 років. У ялини теж утворюються два типи шишок — чоловічі та жіночі. Фіолетово-червоні або зелені молоді жіночі шишки, що з'являються на кінцях торішніх пагонів, стирчать вертикально. Зрілі шишки звисають вниз і після висівання насіння вони опадають. Чоловічі шишки, розташовані нижче жіночих і мають жовтувато-буре забарвлення.
 
Пилок розвивається в чоловічих шишках (2), сім'язачатки — в жіночих шишках (1). Ялини цвітуть у травні, і шишки дозрівають у жовтні того ж року. Насіння (3) у ялини крилаті, висипаються з шишок навесні (у березні-квітні).
24692660-springtime-alder-bog-forest-with-standing-water-and-stor-broken-spruce-tree.png
 
Смерека має поверхневу кореневу систему, яка розташована у верхньому шарі грунту. Якщо ялинник не захищений із підвітряного боку гаєм або окремо стоячими деревами, то вітер часто валить ялини. Порівняно із соснами ялини ростуть у місцях із більш багатим поживними речовинами ґрунтом, але погано переносять його заболочування. Ялина звичайна є дуже тіневитривалою рослиною. Може довго рости у затінку інших дерев.
 
Тривалість життя ялини звичайної становить 200-300 років. Вона може досягати до 40 м заввишки.
 
Деревину ялини використовують у виробництві музичних інструментів, вона є також цінним видом палива.