Теорія:

Під впливом умов навколишнього середовища корені, крім своїх основних функцій, можуть виконувати деякі інші. Це призводить до зміни їх зовнішньої та внутрішньої будови та виникнення видозмін.
 
1. Накопичувальні корені.

Вони крім основних функцій виконують і функцію запасання речовин.
Існує \(2\) види накопичувальних коренів.
 
коренеплоди буряка.png
Коренеплоди буряків
  
кореневі бульби.png
Кореневі бульби
 
Коренеплоди утворюються, коли поживні речовини запасаються у головному корені та нижніх частин стебла рослини. Морква, буряк, ріпа, бруква та інші рослини запасають поживні речовини у коренеплодах.
 
Кореневі бульби з'являються, якщо поживні речовини накопичуються у бічних та придаткових (додаткових) коренях. Кореневі бульби є у жоржини.
 
2. Корені — присоски розвиваються з придаткових коренів і допомагають рослинам прикріплюватися до різних поверхонь — стовбурів дерев, фасадів будівель. Плющ балтійський спритно підіймається по сосновим стволам за допомогою коренів — присосок.
 
плющ.png 
Плющ
                                                                              
Корені — присоски характерні для рослин, які пристосувалися всмоктувати поживні речовини з інших рослин.
 
Корені — присоски є у омели, повитиці, у тропічної рослини ванілі, яку ми знаємо як ароматну пряність.
 
присоски5.jpg
Омела
 
\(3\). Дихальні корені
 
дихальні1.png
Дихальні корені
 
У місцях зі стоячою водою або у місцях, які часто затоплюються є проблеми із забезпеченням кореневої системи киснем, оскільки кисень розчиняється у воді в обмеженій кількості.
 
У мангрових рослин тропічних боліт, на основних коренях, які ростуть субстраті розвиваються дихальні корені, які ростуть вертикально вгору і піднімаються вище субстрату всупереч силі тяжіння Землі.
 
Дихальні корені утворюються і у деяких дерев, що ростуть на заболоченому ґрунті.
 
\(4\). Повітряні корені
  
повітряні11.png
Повітряні корені орхідеї
 
У рослин, що мешкають на стовбурах дерев у тропічних лісах (орхідей, бромелій), високо над землею утворюються повітряні корені, призначені для поглинання вологи безпосередньо з повітря. Ці корені можуть рости й у ґрунті, виконуючи звичайні для коріння функції.
 
\(5\). Опорні корені
  
опорні.jpg  
Опорні корені
  
Це додаткові корені, які іноді зустрічаються у дерев тропічних лісів. Вони утворюються на стовбурах та великих гілках та виконують функцію опори для важких частин дерева.