Теорія:

Тканина — це сукупність клітин та міжклітинної речовини, що мають спільне походження, будову і виконують певні функції.
Тканини бувають твірні та постійні. Клітини твірних тканин здатні до поділу. Завдяки цій тканині протягом усього життя рослини утворюють нові тканини і органи. Основними групами твірних тканин є верхівкові й бічні.
 
Верхівкові твірні тканини розташовані на верхівках коренів і пагонів. Завдяки ним відбувається ріст рослини в довжину та утворення нових частин кореня і пагона.
 
Бічні твірні тканини не утворюють нових частин тіла рослини, але зумовлюють ріст у товщину вже наявних коренів і стебел.
 
Твірна тканина
Твірна тканина знаходиться у всіх частинах рослин, що ростуть.
 
твірна тканина.bmp
 
Вона складається із дрібних клітин, які безперервно діляться, вони мають тонку оболонку і відносно велике ядро. З клітин твірної тканини формуються інші тканини рослини.
 
твірна1.png
 
твірна2.png
 
Розглянувши під мікроскопом верхівку або кінчик кореня рослин, можна побачити крихітні, щільно розташовані клітини твірної тканини.
 
Постійні тканиниутворюються з клітин твірних тканин. Коли клітина спеціалізується, вона втрачає здатність ділитись і перетворюється на клітину однієї з постійних тканин. Ці тканини забезпечують усі процеси життєдіяльності рослинного організму, окрім росту.
 
тканини рослин.jpg
 
Джерела:
Біологія: підруч. для 6 кл. закладів загальної середньої освіти / І.Ю. Костіков, Ягенська Г.В., Волгін С.О., Додь В.В., Сиволоб А.В., Довгаль І.В., Жолос О.В., Скрипник Н.В., Толстанова Г.М., Ходосовцев О.Є. — Вид. 2-ге, доопр. — Київ: Видавничий дім «Освіта», — 2020. — с. 90 - 91.